Президент підписав амністію і скасування диктаторських законів

Президент України Віктор Янукович підписав низку законів, серед яких – документ про скасування скандальних законів, прийнятих 16 січня, і закон про амністію в редакції Мірошниченка.

Зокрема, серед підписаних сьогодні законів, такі:

№732-VII "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України";

№733-VII "Про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" щодо відтермінування набрання чинності положеннями пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення";

№734-VII "Про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців";

№735-VII "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму";

№736-VII "Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу";

№737-VII "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

В ніч на суботу опублікували закон про амністію учасників акцій після звільнення ними адмінбудівель на офіційному веб-порталі парламентської газети "Голос України".

Автор закону - регіонал Юрій Мірошниченко - стверджує, що закон не передбачає необхідності звільнення проїзної частини вул. Хрещатик та прилеглих до неї вулиць, а стосується лише вимоги звільнення приміщень, пов'язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Їх розшукує міліція

МВС оголосило у розшук активістів Євромайдану та Автомайдану. Зокрема, шукають Олексія Гриценка, Сергія Кобу та Дмитра Булатова. Відповідне оголошення розміщено на сайті МВС.

Згідно даними сайту, Гриценко оголошений у розшук по статті 294 ч. 2 Кримінального кодексу, а саме організація масових заворушень.

Як відомо, активіста Автомайдану Дмитра Булатова, який зараз лікується у клініці "Борис" після жорстоких катувань, намагалися арештувати. Про це у Twitter написав журналіст Павел Шеремет.

Міліція в Києві намагається зараз у лікарні арештувати Булатова, якого вчора у лісі викинули після тижня катувань, - написав він.

Як повідомляє Інтерфакс, у міліції запевняють, що правоохоронці проводять слідчі дії з активістом Дмитром Булатовим.

Співробітники міліції перебувають у клініці, де лікується Булатов, для проведення слідчих дій, - запевняють у міліції.

Варто зазначити, що за фактом незаконного позбавлення волі Дмитра Булатова міліція відкрила кримінальне провадження. Справа перебуває на особливому контролі МВС. Про це повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ.

Після цього, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон назвала неприйнятними спроби заарештувати Булатова у лікарні і повертається наступного тижня до Києва.

"У нас була поглиблена дискусія про ситуацію в Україні. Я глибоко стривожена насильством і випадками залякування і тортур. Я особливо вражена жорстоким поводженням і тортурами Дмитра Булатова і повідомленнями про те, що є спроби заарештувати його з лікарняного ліжка. Це абсолютно неприйнятно і повинно бути припинено негайно", — сказала вона.

Зараз біля клініки "Борис" на ніч залишилися чергувати близько 150 людей. Активісти кажуть, що хочуть вберегти безпеку Булатова.