Про погіршення ситуації на ринку праці попереджає навіть Державна служба зайнятості, пише Хвиля.
Згідно з її останнім звітом, за підсумками першого кварталу цього року чисельність зайнятого населення в Україні становила 16,1 млн. чоловік, що на 200 тисяч менше, ніж на аналогічний період минулого сезону. Рівень зайнятості впав, відповідно, з 56% до 55,6%, а безробіття зросло з торішніх 9,6% до 9,9%.
Але насправді невлаштованих працівників в Україні набагато більше. Адже, за даними Держслужби зайнятості, майже 122 тисяч українців перебувають у неоплачуваних відпустках, а 430,6 тисяч переведені на неповний робочий день з відповідним скороченням зарплат.
Читайте також: Гроші в банках: кредити та депозити українців (Інфографіка)
Найвищий відсоток формально працюють, але по суті заробляють "копійки" в промислових регіонах країни. У Запорізькій області і в українській частині Донбасу в такому режимі працює від 11,2% до 14,3% всіх штатних працівників, тоді як в середньому по країні – 5,5%.
І буде тільки гірше. Як стверджують в Держслужбі зайнятості, 223 тисяч українців вже попередили про звільнення (це на 8,2% більше, ніж в минулому році). Найбільше отримали чорну мітку від роботодавців в Києві (40,8 тисяч), Харківській (17,7 тисяч), Дніпропетровській (16,1 тисяч), Житомирській областях (14,8 тисяч).