Про це повідомляється в офіційному прес-релізі на сайті телескопу "Хаббл".

М42 або туманність Оріона – найближча до Землі область утворення зірок та одна з найяскравіших туманностей на небі. Вона розташована на відстані всього 1350 світових років. Така відстань дозволяє вивчати як її газ поводиться при різних зовнішніх впливах. Вік цього космічного об'єкта не перевищує 2 мільйони років і він – ідеальна природна "лабораторія" для вивчення молодих зірок та тих, які тільки формуються. Такі спостереження допомагають зрозуміти, які процеси призвели до утворення Сонця.

Читайте також: Вчені зробили несподіване припущення щодо водяних покладів на Марсі

Нещодавно німецькі фізики, коли спостерігали туманністю, висунули теорію, що утворенням зірок керують магнітні та гравітаційні взаємодії.

Для створення візуалізації команда вчених із Інституту досліджень космосу на чолі з Френком Саммерсом використовувала оптичні та інфрачервоні дані з телескопів "Хаббл" і "Спітцер". Спочатку була створена модель структури туманності за даними спостережень в оптиці, потім до неї були додані елементи, виявлені в ході спостережень в інфрачервоному діапазоні.

На візуалізації в центральній області туманності видно молоде розсіяне зоряне скупчення під назвою Трапеція Оріона. Його потоки випромінювання створили велику порожнину всередині молекулярних хмар. На відміну від "Хаббла", який бачить об'єкти з температурою в кілька тисяч градусів, інфрачервоний телескоп "Спітцер" чутливий до більш холодних об'єктів з температурою всього в сотні градусів. В результаті помітною стає велика мережа волокон і потоків газу та пилу, а також молодих зірок, які глибоко лежать. Помітні також і зірки, які тільки формуються та оточені дисками.