Відповідне повідомлення з’явилося на офіційному сайті церкві.

Читайте також: Кому мають належати всі українські лаври: відповідь УПЦ КП

"Архієрейський Синод Російської православної церкви за кордоном передає свою глибоку скорботу щодо неканонічних дій, зроблених в останні дні Константинопольським патріархатом. Водночас ми висловлюємо повну підтримку позиції, озвученої Священним Синодом Московського Патріархату на засіданні 15 жовтня 2018 року", – зазначили священнослужителі.

Крім того, дії Константинополя щодо України вони назвали "незаконними" та такими, які можна виправдати канонічно.

"Дії Константинополя також є тяжкою та небезпечною несправедливістю щодо до традицій православ'я, обурливим нехтуванням і байдужістю до духовного блага пастви Христової. Висловивши свій намір встановити ставропігію своєї Церкви в Україні, Константинополь, таким чином, вторгся на канонічну територію іншої Помісної Церкви, що само собою є кричущим антиканонічним самоуправством, оскільки Синод Константинопольської Церкви не має на подібні дії ні влади, ні права, і ми прямо заявляємо, що ні за яких обставин не визнаємо за подібними установами юридичної сили, будемо заперечувати законність тих, хто наважиться оголосити себе пастирями, що належить до цих нецерковних організацій", – переконують у РПЦЗ.

Крім того, ще більш серйозним у церкві вважають рішення Константинопольської Церкви "відновити канонічний статус деяких розкольників, які за кричущі канонічні злочини справедливо були скинутими з сану Архієрейським собором Російської православної церкви за згоди інших Помісних православних церков.

"Константинополь самовільно привласнив собі неіснуючі повноваження і, таким чином, виправдовує свої спроби втручання в справи інших Помісних церков. Однак, згідно з канонами, Константинополь не має такого роду канонічної влади. Відтак, ми чітко заявляємо, що справедлива анафема розкольників з боку Російської православної церкви не може бути скасованою. Тому кожен, хто погоджується з незаконним рішенням Константинополя та вступає у спілкування з розкольниками, сам відходить від православної канонічної єдності та перебуває у розколі, а не наражає на смертельну небезпеку власну душу", – додають представники спільноти.

За їхніми словами, Українська православна церква Московського патріархату під головуванням митрополита Онуфрія залишається єдиною канонічною церквою в Україні, а рішення Константинопольської церкви є безпідставним і, відповідно до православної канонічної традиції, по суті своїй є неможливим.

Читайте також: "Як тільки він помре, все прийде у норму": в РПЦ чекають смерті Варфоломія

Архієрейський синод Російської православної церкви за кордоном не має іншого вибору, як оголосити про свою згоду з рішенням Священного синоду Московського патріархату, яким визнається неможливість продовження євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Таким чином, ми сповіщаємо наше духовенство і вірян про те, що євхаристійне спілкування з Константинополем наразі є неможливим – як для архієреїв і духовенства, так і для мирян. Поки нинішня ситуація залишатиметься незмінною, духовенство нашої Церкви не може служити в будь-якому приході Константинопольської церкви або запрошувати священнослужителів цієї Церкви послужити в наших храмах. Також мирянам не дозволяється причащатися Святих Христових Таїн у храмах Константинопольського Патріархату. Повідомляємо також, що Російська Зарубіжна Церква не братиме участі в жодних богословських церковних зборах, а також у діалогах, включно з регіональними Асамблеями канонічних єпископів, які очолюють (або співголовами яких є) архієреї та священнослужителі Константинопольської Церкви,
– констатують у Російській православній церкві за кордоном.

Нагадаємо, що 15 жовтня Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Згодом такий її крок підтримала Білоруська та Душабинська православні церкви – обидві входять до складу РПЦ.

Історія православної церкви: дивіть відео

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео