Російські окупанти можуть наважитися на тотальне знищення населених пунктів. Чи вийде у Кремля завдати шкоди Україні – розповів 24 каналу керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Зверніть увагу Суровікін – це майбутнє, а не минуле, – Шейтельман припустив, до яких змін готуються у Росії
Україна – не Сирія
Експерт зазначив, що окупанти можуть спробувати застосувати методи бомбардування сирійських міст, але Україні буде чим відповісти.
Суровікін може спробувати повторити Алеппо, але я не думаю, що у нього це може вийти. Тому що для того, щоб робити те, що робили у Сирії, потрібно, щоб в України не було жодних засобів для ураження повітряних цілей. Україна зараз лиш нарощує засоби ППО і нам обіцяють більше,
– пояснив оглядач.
За його словами, потрібно розуміти, що якщо взяти до уваги лише дві системи NASAMS, які вже отримали ЗСУ – це сумарно близько 108 одномоментних залпів.
"Є IRIS-T, будуть ще системи, на які ми дуже розраховуємо. Плюс ті, які були на озброєнні раніше – комплекси "Бук", "С-300", "Стріла", "Оса" і різні ПЗРК та зенітки, які використовуються. Також Повітряні Сили, які так само комплексами й ракетами "повітря-повітря" збивали як ракети, так і літаки", – додав аналітик.
Читайте також У Повітряних силах розповіли про постачання систем ППО до України
На його думку, маючи нарощення засобів ППО в Україні, Росія не зможе здійснити вдалий сценарій по реалізації того, що було в Алеппо.
"За весь час війни у Сирії, в опозиційних груп, які воювали проти Асада, у них лише двічі з'являлися комплекси ППО "Оса", які вони вкрали в армії Асада, як трофеї. Одна справа, коли взагалі немає засобів ППО, інша – коли вони є і здатні завдавати потужні удари", – підкреслив фахівець.
Бомбардування Алеппо
У жовтні 2016 року розпочався штурм Алеппо урядовими силами. Місто стало символом розправи режиму Асада з політичною опозицією. Жорстока блокада в місті завершилася наступом урядових сил за підтримки російської авіації.
Окремі дії під час цього наступу можна віднести до злочинів проти людяності, – використання касетних і бочкових бомб, атаки з застосуванням хімічної зброї, бомбардування лікарень та об'єктів інфраструктури.
За даними правозахисників, через авіаудари Росії у Сирії загинули щонайменше понад 18 тисяч людей.
Чи наважиться Кремль бомбардувати українські міста: дивіться відео
Україна нарощує можливості
Мусієнко переконаний, що якщо Росія не змогла подібне реалізувати з лютого, то і зараз ситуація не зміниться у гірший бік.
Нарощування підтримки засобами тільки зростає. Але, звичайно ж, щоб убезпечитися від таких ризиків, засоби потрібні у більших кількостях, про що постійно наголошується і ведення відповідна робота,
– підкреслив фахівець.
Експерт розповів, що надання додаткових засобів ППО є пріоритетним питання у співпраці з міжнародними партнерами. Саме тому від 10 жовтня його обговорювали у різних форматах: починаючи від G7, закінчуючи "Рамштайном" і двосторонньою співпрацею між Україною і США, Британією, Німеччиною, Італією, Францією.
"У нас є досить серйозний поступ, який ми проходимо за ці кілька тижнів. Я маю на увазі постачання в Україну систем IRIS-T, NASAMS, Hawk. Я думаю, що можемо розраховувати, що до кінця року може отримати комплекси SAMP-T. Тому тут є на що розраховувати", – зауважив оглядач.
Радимо Чи змінив Суровікін тактику російського війська на фронті: оцінка військового
За його словами, яскравим прикладом посилення можливостей України є ситуація на передовій, де Росія активно намагається застосовувати свої бомбардувальники та штурмовики. Результатом цього є те, що ЗСУ майже щодня збивають повітряні цілі, які намагаються вражати українські сили.
Вас також може зацікавити – чому важко збивати балістичні ракети: дивіться відео
Україна отримала перші комплекси NASAMS: що відомо
- Зенітні ракетні комплекси NASAMS є однією з найбільш продаваних систем ППО у світі протягом останніх років. Саме такі комплекси охороняють небо Вашингтона, зокрема і Білого дому. У перспективі вони захищатимуть і небо України.
- Так, перші системи NASAMS вже прибули в Україну. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.
- Військовий експерт Андрій Харук зазначив, що NASAMS здатні забезпечити протиповітряну оборону одного об'єкта на кшталт невеличкого міста.
- Зенітно-ракетні комплекси NASAMS вже найближчим часом стануть до строю і будуть захищати українське небо. Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
- Загалом нашій країні пообіцяли надати 8 систем протиповітряної оборони NASAMS.