Розробник Lemki Robotix Василь Гонар розповідає, що пластик – один із найдоступніших матеріалів у будь-якій країні. Компанія виготовила з поліпропілену спеціальний матеріал, додавши до нього скловолокно. З нього і друкують кемпери, розповідає 24 Канал, посилаючись на "Віледж".

Зверніть увагу Більше, ніж у Києві: у яких містах за оренду треба віддавати понад 80% середньої зарплати

Будинки на колесах друкують на 3D-принтері

У компанії є великогабаритний 3D-принтер, який друкує композитні матеріали. Їх стартап розробив спільно з Київським університетом технологій і дизайну. Матеріали бувають різні: на основі полімерів, зі скловолокном, на основі мармурової пудри або карбоволокна. Композитні матеріали особливі тим, що їхню міцність можна регулювати.

Розробник Василь Гонар розповідає, що принцип будівництва дуже схожий на те, як бджоли й мурахи будують свої помешкання за допомогою мінералів і свого внутрішнього полімеру воску. Вони самі виготовляють ефективний матеріал, який міцний і пружний водночас, ще й теплий.

Наша кінцева мета – будівництво сучасного житла з можливістю його повторного перероблення. От, наприклад, молода пара живе в маленькому будинку, за деякий час народжується дитина, якій потрібна окрема кімната. Ми можемо додрукувати цю кімнату до будинку. Пізніше, коли дитина виросте, цю "зайву" кімнату можна перемолоти й надрукувати якісь лавки або інші меблі з цього ж матеріалу,
– ділиться Василь Гонар.

Нерухомість Будинок на колесах з пластику Друк 3D
Будиночок на колесах з переробленого пластику / Фото Lemki Robotix

Який кемпер вдалося створити

Будиночок на колесах розроблювали приблизно пів року. Перші два варіанти компанія віддала ЗСУ. Військові зробили з них своєрідні схованки, бо вони ще й не промокають. На фото можна побачити третій варіант, який ще також допрацьовують.

Сам кемпер дуже просторий, він десь на 30% ширший за стандартний. У більшості кемперів можна тільки лежати, а там – комфортно посидіти.

Модуль кухні розташований позаду. Він відокремлений від спального модуля. Готувати їжу можна лише з вулиці, стільчики й решта меблі теж розміщені зовні. Тому це більше літній варіант житла, де можна переночувати чи відпочити.

Цей будинок не сімейний, більше орієнтований на молоду пару. Так кемпінг можна розмітити будь-де в горах, біля лижної бази, у лісі, і він слугуватиме своєрідним сучасним наметом,
– коментує розробник.

Нерухомість Будинок Друк 3D3D-будинок / Фото Lemki Robotix

Виготовляє такий кемпер команда з чотирьох людей протягом тижня. Із січня – лютого 2025 року стартап планує запускати повноцінне виробництво.