Гірше ситуації зі звітністю, ніж склалася на сьогоднішній день, вже не придумаєш, кажуть фінансисти, тому схвалюють нововведення Податкового кодексу.
“Україна займає останнє місце у світі, тобто перше, можна сказати, за кількістю документів, які треба здавати”, - каже голова громадської ради при НКРЗ Андрій Дронюк.
“Кількість документів, яка перероблялася в Україну для потреб податкової інспекції, вона була, порівняно з 10 країнами, за межами країни”, - каже член Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів Сергій Іванюта.
Нагадаємо, на перехідний період штраф за порушення здачі податкової звітності становить всього 1 гривню, і це, на думку податківців, має компенсувати складнощі з документацією. Утім експерти очікують, що систему звітності спрощуватимуть і надалі, а податкові правила згодом стабілізуються.
“Кількість податків зменшилася, відповідно і зменшилася з одного боку кількість звітності. Так, були введені нові форми звітності. Крім форм звітності, з'явилася необхідність отримувати додаткові довідки або витяги з реєстрів для податкових цілей. З цього боку збільшилося навантаження”, - сказав генеральний директор аутсорсингової компанії Павло Бойко.
Нагадаємо, що з 1 квітня набирає чинності третій розділ Податкового кодексу, який регулює питання сплати податку на прибуток підприємств. Крім того, у квітні підприємства будуть вперше здавати квартальну звітність за правилами нового кодексу.