Перед призначенням Володимира Гройсмана на прем'єрську посаду згуртованості депутатів передували скандали: розвал коаліції і пряма загроза дострокових парламентських виборів. Тоді чинний прем'єр-міністр Арсеній Яценюк пішов у конфронтацію з Президентом і сформованою більшістю.

Бажання змінити одну особу засліпило політиків і паралізувало їхню волю до реальних змін в країні,
– заявив Яценюк.

Крісло під Арсенієм Петровичем хиталося довго. Для Петра Порошенка він був незручним, фактично некерованим і відверто конкурентним. Півроку хіба лінивий не прогнозував його відставки. Яценюка пропонували змінити на Міхеїла Саакашвілі, Наталію Яресько або Володимира Гроймана. Президентське лобі взяло верх, і колишній мер Вінниці став другою людиною в державі.

Присягаю в тому, що буду служити українському народу і все зроблю для того, щоб ні вам, ні Президенту, ні українському народу не було соромно за мою роботу,
– сказав тоді Гройсман.

Введення в Уряд нової фігури остудило політичний накал. БПП та "Народний фронт" сформували коаліцію і новий Уряд. Та Гройсман одразу показав зуби і вимагав збільшення власної квоти на призначення міністрів. Троє людей увійшли в Уряд з його руки. Першим скандальним рішенням Кабміну стало підняття ціни на газ.

Його задача була просто не допустити подальшого падіння. І вся ця його риторика про те, що ми досягли якогось зростання, що в нас там ВВП зростає, виробництво зростає, але воно зростає в межах похибки статистичної,
– прокоментував політолог Валентин Гладких.

В новому Уряді залишились старі традиції. Посадовці час від часу обмінювались взаємними претензіями. А конфлікт між міністром інфраструктури і керівником "Укрзалізниці" взагалі став маркером дуже непростої урядової атмосфери. Політологи заговорили про переділ фінансових потоків.

Читайте також: Батько Гройсмана купив елітне авто майже за мільйон гривень

Система політики Гройсмана нагадує механізм стримування і противаг. З однієї сторони він виступає за провадження реформ. З іншої – всі важелі покладені на те, щоб ці зміни не зачепили інтересів найбагатших людей України. Реформи відверто гальмують.

До плюсів урядування Гройсмана можна віднести підняття заробітної плати. Хоча після цього, ціни теж поповзли вгору.

Гройсман намагається стати самостійною фігурою, робить все, щоб розширити простір своєї автономії. Він вибудовував і вибудовує зв'язки. Від Арсенія Петровича Яценюка до таких впливових фігур, дуже протилежних, навіть ворогуючих, як Коломойський і Ахметов,
– зауважив політолог Володимир Фесенко.

В річному звіту своєї роботи Володимир Гройсман влаштував показову презентацію. Говорив про зміни в земельній, пенсійній, медичній та освітній галузях. Та головне – анонсував програму до 2020 року. Тобто своє крісло Володимир Борисович до наступних парламентських виборів полишати не збирається.

Читайте також: В чиєму елітному житлі мешкає прем'єр Гройсман: шокуюче розслідування