Про це повідомив сайт New York Times.
Читайте також: Російські олігархи сподіватимуться, що їх пронесе, але гроші в Росію не повернуть, – експерт
Агенти спецпредставника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера запідозрили, що у мільярдера Віктора Вексельберга може бути інформація про зв'язки між урядом Росії і виборчою командою кандидата-республіканця Дональда Трампа.
Пан Вексельберг також відвідав вечерю в грудні 2015 року в Росії, де був також гостем Міхаель Т. Флінн, перший радник національної безпеки пана Трампа, і сидів біля пана Путіна. Вечерю організував RT, телеканал новин англійською мовою, фінансований Кремлем,
– йдеться у повідомленні.
Крім того, російський мільярдер був присутнім на інавгурації Трампа на початку 2017 року, за що він заплатив 250 тисяч доларів. Віктор Вексельберг контролює компанію, якій належить найбільша частка в "Банку Кіпру". З цим банком також пов'язаний і міністр торгівлі США Вілбур Росс.
Церемонія інавгурації Дональда Трампа
Вексельберг має чистий капітал, який, за оцінками Forbes, оцінюється у більш як 13 мільярдів доларів, в основному заробив свій стан на нафті та металі, а коли його багатство піднялося, він підтримував міцні зв'язки з Кремлем.
Читайте також: Хто потрапить до чорного списку українських санкцій проти РФ
Також Віктор Вексельберг є одним із виборчих російських олігархів, які справили свої успіхи на ранніх пострадянських періодах і встигли зберегти багатство під час пана Путіна, а інші пішли в тюрму чи вигнати. У 2010 році тодішній російський президент Дмитро Олексійович Медведєв призначив пана Вексельберга, щоб допомогти очолити технологічний бізнес-проект під Москвою.
Російський мільярдер Віктор Вексельберг і Дмитро Медведєв
Вексельберг має сприятливі стосунки з президентом РФ Володимиром Путіним та був одним з семи зв'язаних з Кремлем олігархів, які потрапили в санкції в квітні адміністрацією Трампа. Уряд США запевнив, що санкції проти семи найбагатших російських чоловіків та їхніх компаній, а також 17 найвищих державних посадовців були спрямовані на те, щоб покарати тих, хто вважає себе збагаченими від уряду Путіна.
І все ж Вексельберг має довгострокові ділові зв'язки з США. Він заснував "Ренову" у 1990 році як російсько-американське спільне підприємство, згідно з архівною версією веб-сайту компанії.
Після успіху в алюмінієвому та нафтовому бізнесі в Сибірі в 90-х роках російський мільярдер, разом із партнерами, завершив у 2003 році те, що було в той час найбільшою приватною угодою в історії Росії, сформувавши спільне нафтовидобувне підприємство з британською компанією BP,
– зазначили у New York Times.
Але незабаром керівники ВР підозрювали, що російські партнери мають тісні зв'язки з ФСБ, головним розвідувальним правонаступником КГБ., та іншими російськими службами безпеки. Одного разу, під час ділового суперечки з росіянами, офіс ВР в Москві був наложений поліцейськими, озброєними автоматами.
Нагадаємо, 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв. Внаслідок санкцій російські олігархи загалом за один день втратили щонайменше 12 мільярдів доларів.