Долар по 60 і євро по 73 рублі. Так російський ринок відреагував на різкий обвал біржі РФ.
Читайте також: Прогноз для російської економіки не надто оптимістичний, – російський економіст про обвал акцій
Найбільше втратили у ціні акції алюмінієвого гіганта "Русал" олігарха Олега Дерипаски – за десять хвилин компанія стала на двадцять відсотків дешевшою. Тож акції швидко зняли з продажів взагалі. Напередодні компанія оголосила про можливий дефолт.
Один з керівників "Русалу" – Олег Дерипаска фігурант списку до якого загалом увійшли 7 російських олігархів і 12 їхніх компаній, а також 17 держслужбовців. На відміну від попереднього, так званого попереджувального санкційного списку, куди ввійшла 241 людина, цей вже передбачає безпосередній тиск.
Формально, якщо ти під санкціями, то з тобою не можна вести бізнес. Такі клієнти стають токсичними і якщо ти з ними починаєш працювати, будь готовий до того, що настануть якісь несприятливі наслідки для тебе самого,
– сказав юрист-міжнародник експертної групи KievStratPro Віталій Власюк.
Втратили позиції і ті, хто не потрапив під санкції. Акції "Сбербанку" подешевшали на 13 %, "Роснєфті" та НОВАТЭКу – на 11%. Лідером антирейтингу на деякий час став "Мечел" – акції металургійної компанії обвалились майже на 32%.
Україні вигідні санкції США. Адже, щороку через обмеження кремль втрачає близько 140 мільярдів доларів. І це послаблює агресора на українському Донбасі та в Криму.
Однак, ще жоден з п'яти пакетів попередніх санкцій не змусили нинішню адміністрацію президента РФ відступити. Російська влада вже пообіцяла допомогти мільярдерами, які потрапили під санкції. Щоправда, як поки що не кажуть.