Криза після тайфуну

Філіппінам після тайфуну загрожує продовольча криза. Через критичну ситуацію з продовольством у постраждалих від Хайяну районах відбувається все більше випадків насильства та мародерства.

Зокрема, на острові Лейте тисячі людей напали на склад з запасами рису. У результаті загинули 8 людей. Через тиждень після удару стихії досі нез‘ясованою залишається кількість загиблих та постраждалих. До деяких районів рятувальники досі не можуть дістатися. За офіційними даними, жертвами тайфуну на Філіппінах стали близько 5 тисяч людей. Та у постраждалих районах запевняють: загиблих може бути понад 12 тисяч, а безхатченків — майже 700 тисяч.


Атаки на посольства

Впродовж тижня відбулися напади на посольства Польщі у Москві та Росії у Варшаві. 11 листопада у Польщі націоналісти і праві радикали провели "Марш незалежності", під час якого у бік посольства летіли каміння, фаєри і петарди. 13 листопада активісти незареєстрованої російської партії "Другая Россия" своєю чергою провели акцію протесту біля посольства Польщі в Москві. Люди розтягнули банер і кинули декілька димових шашок у бік дипмісії, вимагаючи "ставитися до Росії з повагою". Президент Польщі Броніслав Коморовський вже вибачився за дії своїх співвітчизників.


Вирок для газовиків

Заводський районний суд Запоріжжя визнав трьох колишніх працівників "Дніпрогазу" винними у вибуху газу в дніпропетровській багатоповерхівці. Двох газовиків засудили до трьох з половиною років ув'язнення, ще одного — до чотирьох з половиною років обмеження волі. Їм також заборонили впродовж кількох років займати керівні посади на підприємствах газозабезпечення. Внаслідок вибуху в житловому будинку, нагадаємо, в Дніпропетровську у жовтні 2007 року загинули 23 людини.


Вибухова небезпека

У Севастополі знищили чергову вибухонебезпечну знахідку. Німецьку осколково-фугасну авіаційну бомбу вагою в одну тонну, знайдену в Балаклавському районі, вивезли на полігон поблизу села Хмельницьке та підірвали. Селянам часті вибухи неабияк надокучили. На час проведення підривних робіт їм навіть не пропонують евакуюватися.


Збройне пограбування

У Харкові серед білого дня пограбували ювелірну крамницю. Четверо нападників у масках та з травматичною зброєю увірвались у магазин. Грабіжники поранили охоронця, розбили вітрину і забрали прикраси. Та безперешкодно покинути магазин їм завадив поранений охоронець, котрий відкрив вогонь.

Одного зловмисника затримали по "гарячих слідах". Іншим трьом вдалось утекти. Викрадені прикраси правоохоронці згодом знайшли у припаркованому неподалік автомобілі.


Проїзд подорожчає

Три гривні за проїзд у метро, тролейбусі чи трамваї. Вже за два місяці їздити у столичному громадському транспорті стане дорожче. Новий тариф у КМДА вважають економічно обґрунтованим. Зазначимо, раніше керівництво київської підземки заявляло про нерентабельність підприємства.

Разом з тим, за результатами жовтневої перевірки столичної прокуратури, було порушено одразу 5 кримінальних проваджень проти посадовці метрополітену щодо незаконного використання бюджетних коштів.


Дитяча база даних

В Україні хочуть запровадити ідентифікаційні картки дитини. Документ міститиме максимум інформації, зокрема, дані про здоров’я, фото, присутність у соціальних мережах, друзів і навіть відбитки пальців чи носій ДНК. Картка зберігатиметься вдома, використовуватимуть її лише у випадку зникнення дитини безвісти. Спершу ефективність ідентифікаційної картки експериментально випробують на Івано-Франківщині.

“Батьки не можуть надати інформацію, необхідну для розшуку дітей у зв'язку з тим, що або батьки за кордоном, або постійно на роботі і не цікавляться цим”, — каже начальник кримінальної міліції у справах дітей в Івано-Франківській області Алла Лемчак.


Оцінити знання

В Україні стартував моніторинг Міносвіти для перевірки якості знань учнів 5их та 10 класів. Впродовж місяця вчителі оцінюватимуть знання учнів з основних предметів. Моніторинг проводитимуть в рамках уроків. Жодних фінансових затрат — на матеріали, завдання чи навіть папір — для батьків не повинно бути, запевняють чиновники. Вся потрібна інформація є доступною он-лайн.

Нагадаємо раніше у продажу з'явились збірники завдань моніторингу і відповідей на них. Посібники на книжкових ринках продаються за ціною від 7 до 10 гривень за завдання з 1 предмету.


Рекордний шедевр

Картина Френсіса Бекона продана на аукціоні "Крістіс" за рекордні $142 млн. Це найбільша сума в історії світових торгів, виплачена за твір мистецтва. Новий власник "Трьох начерків до портрета Люсьєна Фрейда", намальованих у 1969 році, побажав залишитися невідомим.

До цього часу найдорожчим твором мистецтва, який пішов з молотка була картина "Крик" Едварда Мунка – торік у травні її продали за майже 120 мільйонів доларів.