Перша короткометражка режисера була заборонена, бо студії здалося, що робота Бертона налякає глядачів. Пізніше це стане фірмовим стилем відомого режисера.

Сайт "24" склав топ-5 картин Тіма Бертона, які обов'язково треба побачити.

Аліса у країні чудес

2010 рік

Чимало режисерів бралися за екранізацію книги Льюїса Керролла. Але Тім Бертон залишив, за великим рахунком, тільки персонажів. У фільмі Бертона Аліса повертається в Країну чудес, де вона вже була. Правда, спогадів про дитячі пригоди у неї не залишилося.

Цікаво, що фільм знятий всього з трьома декораціями, а зйомки з живими акторами тривали 40 днів.

Едвард руки-ножиці

1990 рік

Одна з найбільш зворушливих історій з 90-х, яку пам'ятають усі кінолюбителі. Молодий чоловік з ножицями замість рук потрапляє у місто, де швидко стає відомим перукарем. Рятуючи молодшого брата коханої, Едвард ранить хлопчика. Місцеві жителі готові чинити самосуд.

З цього фільму почався міцний творчий союз Бертона і Джоні Деппа. Разом вони попрацювали над сімома картинами і, судячи з усього, зупинятися не збираються.

Планета мавп

2001 рік

Астронавт і його помічник випадково потрапляють на планету, де всім управляють мавпи. Вони полюють на людей і продають їх работорговцям. Новоприбулі люди намагаються відстояти свободу людей.

Бертон не знав до останнього, як закінчити фільм, тому зняв п'ять різних кінцівок картини. Крім того, він думав включити в картину сексуальну сцену між людиною і мавпою, але керівництво студії "20th Century Fox" не схвалило це.

Чарлі і шоколадна фабрика

2005 рік

Справжня добра казка для дітей і дорослих, з культовим Джоні Деппом, красивим декораціями і неймовірною графікою.

Фільм розповідає історію маленького Чарлі, який виграв відвідування шоколадної фабрики, а потім і головний приз. Господар Віллі Вонку готовий віддати Чарлі фабрику за умови, що хлопчик залишить своїх батьків.

Фільм знятий за повістю Роальда Даля, хоча сцени, де Віллі Вонка згадує своє дитинство, не було в оригіналі. У них Бертон ділиться своїми дитячими спогадами.

Франкенвіні

2012 рік

І знову героєм картини Бертона стає маленький хлопчик Віктор Франкенштейн. Він оживляє цуценя Спаркі, який потрапляє під машину. Діти вирішують знову випробувати винахід Віктора на своїх домашніх вихованців.

Основою для мультфільму стала та сама "заборонена" короткометражка Бертона, з якою він починав свою кар'єру. Через 23 роки студія запропонувала режисерові зробити повнометражну картину. Всі герої зроблені за ескізами 1984 року і навіть голоси героїв - з минулого.