Іван Кириленко (лідер фракції БЮТ): “Подивіться які законопроекти стоять на порядку денному. Ми розуміємо, що може бути різне голосування. Ми розуміємо, можливо, щось непопулярне є, але не включити до порядку денного - для чого ми тоді сьогодні прийшли до зали”.
Каменем спотикання стали 4 законопроекти, які на думку авторів, мали полегшити життя малому бізнесу. Ще один проект закону пропонував зменшити видатки на утримання органів влади.
Арсеній Яценюк (народний депутат, фракція НУ-НС): “Італія, Іспанія і навіть Німеччина, ці країни прийняли цілий ряд заходів по скороченню видатків бюджету. В першу чергу на чиновників, а наші - подивіться як себе поводять”.
Приклади марнотратства держслужбовців опозиція наводила просто у сесійній залі.
Юрій Кармазін (народний депутат, фракція НУ-НС): “Це тонна паперу. Зекономити можна було 750 кг. Це річна потреба районних шкіл, сільських районних шкіл”.
Втім, регіонали переконують - мають інші законопроекти з таким же змістом. Тож бажають голосувати саме за свої проекти. До того ж, кажуть, усі пропозиції меншості і так, нібито, містяться у президентській програмі реформ.
Ірина Горіна (народний депутат, фракція Партія регіонів): “На цій сесії ці закони будуть прийняті, а тут - популістський крок, тому що закон про канікули для малого бізнесу у опозиції, подивіться, він на одну сторінку”.
Ображена ж опозиція каже - коаліція унеможливлює її роботу, блокуючи розгляд законопроектів. Тож обіцяє поскаржитися доповідачам ПАРЄ, які нині перебувають в Україні, на те, що демократією в країні тепер і не пахне.
2 хв
День опозиції в парламенті не відбувся
Жоден із законопроектів, запропонованих меншістю у середу - день, коли за регламентом треба розглядати лише законодавчі ініціативи опозиціонерів, - не внесли до порядку денного. Відтак, меншість на знак протесту залишила залу.