Тоді один квадратний кілометр обійшовся американцям у понад 4 долари, а загальна сума угоди склала трохи більше 7 мільйонів. Разом із територією Сполучені Штати отримали все нерухоме майно, колоніальні архіви з історичними документами.

Звісно, продаж власних земель шкодить авторитету країни, та тоді російському імператорові Олександру ІІ треба було думати про казну. Після скасування кріпацтва поміщики вимагали компенсацій, до того ж країна щойно капітулювала у Кримській війні. Аби ще більше не вгрузати у борги, вирішили продати території на крайньому Сході.

Тим більше під боком у Аляски була Канада, вірний друг Британії. А це означало, що одного дня англійці можуть просто відібрати російські землі.

Придбання Аляски не викликало великого ентузіазму в США. В них самих щойно закінчилась громадянська війна, й користі в засніжених землях ніхто не бачив.

Читайте також: День в історії. 5 років тому в цей день у Москві загинула 41 людина

Газетярі, здавалося, змагалися між собою, хто вигадає дошкульніший заголовок. "Дурість Сюарда", "Америка придбала зоопарк полярних ведмедів", інші називали угоду "наполеонівським задумом" сенату, який купив для країни 50 тисяч ескімоських жителів, кожен із яких здатний випити на сніданок піввідра риб'ячого жиру".

Та коли через 30 років на Алясці знайшли золото, скептицизм як вітром здуло. Американці видобули на цих територіях 1200 тонн дорогоцінного металу, що повністю покрило витрати сенату. До того ж у 70-их роках минулого століття знайшли й чорне золото – 100 млн тонн нафти.

З того часу купівлю одноголосно визнали головним досягненням адміністрації президента Ендрю Джонсона.