Такий підсумок погоджувальної ради, під час якої депутати говорили лише про одне - ратифікацію угоди про подовження перебування російського флоту в Криму.
Опозиціонери переконані - "харківська угода" - це державна зрада. Доводять на простих прикладах.
Олег Ляшко (народний депутат, БЮТ): “Володимире Михайловичу здайте мені будь ласка куточок у вашій квартирі на 25 років в оренду. Я буду платити орендну плату, я готовий навіть за комунальні послуги платити за всю вашу квартиру, але не ображайтеся, якщо я буду там вночі чхати, чи можливо повітря зіпсую. То як ви це сприймете і чи будете ви мене 25 років терпіти і чи виїде той, хто 25 років знімає цю хату з того куточка в квартирі. Це те саме, що дає російський флот у Криму”.
На цьому претензії до спікера не закінчилися. Опозиціонери звинуватили його у потуранні коаліціянтам, які вже захопили Раду, щоб не дати опонентам заблокувати її завтра.
Анатолій Гриценко (народний депутат, НУ-НС): “Уже дві доби сесійна зала захоплена, ні слова про це, це означає, що Литвин в долі і він брав участь в цьому захопленні”.
Володимир Литвин (голова Верховної Ради): “Я такого слова не знаю "вдолі"! Я повинен вам сказати, що я дізнався в неділю що там хтось перебуває справа в тому, що в п’ятницю чи в четвер. Я точно не пам’ятаю, відбувався процес хімічної чистки в сесійній залі, ми могли б це зробити на вихідні і нехай би депутати цим дихали, а потім виявляється що зайшла туди група людей і цих жіночок звідти попросили”.
Ратифікацію домовленостей Януковича-Медведєва завтра розглянуть будь-що, попереджає спікер. Політологи кажуть - завадити цьому буде складно. Регіонали підтверджують.
Володимир Фесенко (Центр прикладних політичних досліджень "Пента"): “Голоси відповідні у коаліції є. Вони навряд чи дозволять опозиції, тим більше, що у них є певна кількісна перевага захопити трибуну чи призидію - вони їх контролюють. І в цьому сенсі у коаліції трохи більше шансів на реалізацію свого інтересу, тобто ратифікацію цієї угоди, ніж шансів у опозиції на те, щоб зірвати цю процедуру”.
Олександр Єфремов (народний депутат, Партія Регіонів): “Після того, як поступили відповідні погрози щодо зриву засідань і нероботі парламенту, звичайно ми прийняли деякі міри щодо забезпечення нашої роботи на цей пленарний тиждень. Ці міри були застосовані як і всередині зали, так і за її межами, і їх буде достатньо, для того, щоб забезпечити нормальну роботу парламенту”.
Втім, якщо ратифікацію і винесуть у сесійну залу, то без згоди парламентських комітетів. Два з них - з євроінтеграції та закордонних справ - запропонували проект закону відхилити. Ще один - з питань нацбезпеки і оборони - не зміг прийняти рішення, бо голоси розділилися порівну. Якщо ж вердикт комітетів на коаліцію не подіє, бютівці готуються навіть до кулачних подій.