Літаки вилетіли, зокрема, з аеропортів Парижа, Амстердама, Франкфурта. Проте багато рейсів усе ще скасовані. Закрита велика частина повітряного простору Великої Британії, включаючи Лондон. Втім, в Європейській організації з безпеки повітряної навігації "Євроконтроль" оптимістично дивляться в майбутнє.
Браян Флін (Європейська організація з безпеки повітряної навігації): "Зона попелу над великими аеропортами постійно зменшується. Прогноз - оптимістичний: поступово, сподіваємося, за кілька днів ситуація нормалізується і пасажири зможуть нормально пересуватись у повітрі над Європою."
В "Євроконтролі" навіть прогнозували, що у вівторок відбудеться половина запланованих рейсів над Європою. Водночас в організації зазначають, що ситуація розвивається "динамічно" і з дня на день виглядає по-іншому. Міністри транспорту ЄС тим часом домовилися про три коридори: перший, де польоти заборонені, другий, де концентрація вулканічного попелу незначна і третій, вільний від вулканічних часточок, де повністю дозволені польоти.
Вулканічний попіл небезпечний для двигунів літаків, у яких він плавиться на скло і пошкоджує двигун. За інформацією спеціалістів, виверження продовжується, проте викиди попелу зменшилися. Тепер із вулкана витікає лава.
2 хв
Деякі європейські авіакомпанії відновили польоти
В Європі вже літають, проте не всі. Після кількох днів вимушеного простою через виверження вулкана в Ісландії деякі європейські авіакомпанії відновили польоти над північною Європою.