42% сталі, 20% вугілля, 64 % труб – все це з Дніпропетровщини. У Дніпропетровську найкоротша в світі лінія метро – лише 7, 8 кілометрів, зате найдовша набережна Європи – 23 км.
Якщо вихідцем з Донецької області є Хрущов, то Дніпропетровська область мала й свого генсека – Леоніда Брежнєва.
У 8 ст. до н.е. у степові райони Дніпропетровщини прийшли скіфські племена. Їхнє поселення Геррос описував ще батько історії Геродот. У 1971 році у царському кургані Товста Могила археологи знайшли золоті вироби вагою у 4,5 кілограм. Серед них була і легендарна скіфська пектораль.
Територія області була ядром земель Війська Запорізького. Із 8 козацьких січей, 5 були саме на Дніпропетровщині. Навіть на гербі області зображений козак з рушницею, а за часів УНР місто пропонували перейменувати на Січеслав.
Великі плани на Дніпропетровськ мала російська цариця Катерина ІІ. Ще з дня заснування він розцінювався як третя столиця імперії після Санкт-Петербургу та Москви – тобто Південна Пальміра. Та й 144 роки місто називалось Катеринослав.
На піщаній косі річки Лапінки поблизу Нікополя можна зустріти унікальне явище співочих пісків. Їх можна почути після дощу, коли вітер здуває піщану кірку.
Петриківський розпис сформувався у невеличкому селищі Петриківка ще у 17 столітті, а з 2012 року предмет "петриківський розпис" включено до шкільної програми. Тоді ж викладачі та 130 учнів розмалювали 120-метровий паркан, чим увійшли до Книги рекордів України. Нещодавно ЮНЕСКО внесло розпис до свого списку нематеріальної спадщини людства.
Дніпропетровськ – неофіційна ракетно-космічна столиця України. За 70 років конструкторське бюро "Південне " та "ПівденМаш" запустили у виробництво чотири покоління міжконтинентальних балістичних ракет, 72 типи космічних апаратів та запустили більше 400 супутників власного виробництва.