Таку позицію висловив виконувач обов'язки глави Служба безпеки України Іван Баканов на у понеділок, 22 липня, на брифінгу, присвяченому "останнім подіям, пов'язаним з ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг".
Про яку ситуацію мовиться – у матеріалі 24 каналу: Що відомо про обшуки СБУ на "АрселорМіттал" у Кривому Розі
Баканов про керівництво АМКР
Баканов зазначив, що, на його думку, індійський мільярдер Лакшмі Міттал (власник АМКР) є потужним міжнародним інвестором. І він, коли інвестував гроші у АМКР, "не планував зробити нічого поганого".
Але той менеджмент, який працює на підприємстві, недбало ставився до своїх обов'язків. І тому його слід відповідним чином щонайменше дисциплінарно покарати,
– наголосив Баканов.
Причому, додав представник СБУ, найімовірніше, мовитися буде не про адміністративну відповідальність.
У брифінгу взяли участь представники СБУ та Держінспекції ядерного регулювання
СБУ про обшуки на АМКР
За словами Баканова, СБУ не заарештовувала обладнання АМКР, однак вилучила документи.
Начальник слідчого відділення управління СБУ в Дніпропетровській області Ігор Єна наголосив, що співробітники підприємства АМКР перешкоджали роботі правоохоронців і намагалися затягнути оформлення документації. Утім, СБУ таки зафіксувала порушення правил експлуатації обладнання.
У ході налагодження роботи однієї з установок, яку застосовують у виробництві (машина безперервного лиття заготовок) – допустили істотні порушення вимог радіаційної безпеки. Через це випромінювання перевищило допустимі норми,
– зазначив Єна.
Причому мовиться про випромінювання у 4,4 мк3в (мікрозівертів) за годину. Зауважимо, що абсолютно безпечною для людини та екопростору є доза у 20 мікрорентгенів (0,2 мкЗв), а нормальним радіаційним фоном вважають 0,4 – 1,2 мкЗв.
Отже, СБУ здійснила 20 липня обшуки у "АрселорМіттал Кривий Ріг" та заблокувала проект введення в дію машини безперервного лиття заготовок. Вартість проекту, до слова, становить приблизно 150 мільйонів доларів США.
Що відомо про "АрселорМіттал Кривий Ріг"?Підприємство належить індійському мільярдеру Лакшмі Мітталу. Воно є найбільшим виробником сталепрокату в Україні. Основні ринки збуту – країни Близького Сходу, Африки та Європи.
17 липня 2019 року СБУ порушила справу проти менеджменту "АрселорМіттал Кривий Ріг" за порушення норм екологічної безпеки – так званий "екоцид".