Методика науковців змушує організм самотужки боротися з онкопухлинами за допомогою імунотерапії, пише ТСН.
Спеціальні медичні препарати, які допомагають включити внутрішні ресурси імунної системи, уже розроблені і активно використовують.
Читайте також: Що таке імунотерапія раку: про відкриття лауреатів Нобелівської премії
Інноваційний метод випробував на собі житель Дніпра, сімейний лікар Олег Бочаров, у якого навесні 2016 року діагностували рак легенів на останній четвертій стадії розвитку.
На такий крок він наважився через мізерні шанси вилікуватись. Окрім того, лікування за новою методикою надавалось безкоштовно.
У мене сумнівів не було. У мене вибору не було. Жити мені чи не жити – так ставилося питання,
– розповів пацієнт.
За методикою лікування, клітини імунної системи можуть знищувати ракову пухлину – вони діють безпосередньо на пухлинні клітини, не впливаючи токсично на здоров'я.
Революційну імунотерапію зараз проходять 70 онкохворих у міській лікарні Дніпра. Дозу та схему лікування підбирають для кожного пацієнта.
"У нас неймовірний стан душі, коли ми бачимо, що пухлина великих розмірів зменшилася до мінімальних," – розповіла про приголомшливі результати лікування одна з медиків.
Нагадаємо, 1 жовтня Нобелівську премію-2018 з медицини та фізіології отримали американець Джеймс П. Елісон та японець Тасуку Хонджо, які дослідили здатність імунної системи атакувати ракові клітини, "відпускаючи гальма" імунних клітин.
Що таке імунотерапія раку? Це нова методика імунотерапії ракових захворювань з використанням Т-клітин є революційною у боротьбі з прогресуючими онкозахворюваннями. Більшість видів раку активують механізм, який зазвичай "заспокоює" або "гальмує" імунні клітини після атаки. Науковцям Аллісону і Хондзе вдалось "обманювати" ракові клітини і не давати їм блокувати імунну реакцію. Революційна методика лягла в основу цілого нового класу лікарських препаратів у боротьбі з раком.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.