Про це на брифінгу розповів директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова, заслужений лікар Сергій Риженко. За його словами, коронавірус не підлягає будь-яким прогнозам.

Увага Найпоширеніші симптоми штаму коронавірусу Дельта

Зона ризику: які симптоми у невакцинованих осіб

Доктор медичних наук і професор зазначив, що майже всі пацієнти, які потрапляють до лікарень у важкому стані, невакциновані. Тому він вказав на важливість своєчасно вакцинуватись від коронавірусу. Адже це допоможе вберегти себе і своїх рідних.

У невакцинованих осіб симптоми коронавірусу дуже важкі. Зокрема, страждають не тільки легені, але й нирки. І частина пацієнтів потребує переходу на діаліз,
– повідомив Риженко.

Щохвилини 5 людей помирає від COVID-19 у світі

За його словами, захворюваність на коронавірус кожного дня змінюється. Тому щохвилини у світі ця хвороба забирає 5 хворих, а ті, хто одужує – отримують незворотні наслідки для організму.

"Все через те, що люди не дотримуються маскового режиму, тому спершу в реанімації потрапляють невакциновані", – пояснив лікар.

Зверніть увагу Під львівською лікарнею знову утворилася черга зі швидких з хворими на COVID-19

Лікарня у Дніпрі перевантажена

Він додав, що реанімація лікарні Мечникова в Дніпрі теж перевантажена – на 5 жовтня там перебувало 25 пацієнтів із COVID-19 у дуже важкому стані. Важливо, що люди хворіють на коронавірус сім'ями. Бракує також й апаратів штучної вентиляції легень.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналуГоловні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу