Юридична ліквідація Української православної церкви (КП) та Української автокефальної православної церкви відбулася у п'ятницю, 13 грудня. Про це повідомив журналіст 24 каналу, присутній на брифінгу.

Цікаво: Це стане сюрпризом, – Епіфаній про архієреїв УПЦ МП, які можуть перейти до ПЦУ

Під час собору архієпископи закликали архієрея Філарета відмовитися від самоізоляції. Йому навіть передали у пожиттєве користування Володимирський собор та резиденцію на вулиці Пушкінській у Києві. Самого Філарета, схоже, на соборі не було.

Крім того, митрополит Епіфаній розповів, що за рік існування ПЦУ до неї приєдналося 600 парафій УПЦ МП. Митрополит також підкреслив, що поки в Україні не переноситимуть дату святкування Різдва. Мовляв, до цього готові мешканці Сходу країни, але не Захід.

Архієрейський собор до річниці ПЦУ: дивіться фото 24 каналу

Створення ПЦУ – як це було?

15 грудня 2018 року відбувся Об'єднавчий собор, за результатами якого було створено Православну церкву України. Очолив церкву митрополит Епіфаній.

Підписання та отримання томосу про автокефалію Православної церкви України відбулося 5-6 січня 2019 року в соборі святого Юрія, кафедральному соборі Вселенського Патріархату.