Спеціальна адміністрація національного парку наразі не може забезпечити його збереження. Про це розповіли в UNCG – Українській Природоохоронній Групі.
Цікаво Радіаційний фон в Україні в нормі: яка ситуація у великих містах – карта
Уже 5 днів палає цінна степова частина на Джарилгачі
В UNCG розповіли, що ділянка, що горить протягом 5 днів, – зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми. Тут зосереджена:
- основна частина всіх степових екосистем острова та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові,
- найбільша кількість копитних, що мешкають на Джарилгачі.
Решта території в різній мірі заболочена або періодично підтоплюється.
Саме ця ділянка отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році, за 35 років до створення національного парку. Без сумніву, пожежа, яку ніхто навіть не намагається загасити, принесе колосальні втрати біорізноманіттю острова,
– мовиться у повідомленні.
Що відомо про національний природний парк "Джарилгацький"
Острів Джарилгач – це найбільший незаселений острів України, одне з небагатьох місць, де зберігся первинний нерозораний степ, прикрашений сотнями озер і прибережними солончаками із лікувальними грязями та окреслений білосніжними пляжами.Сам острів розташований між двома затоками Чорного моря – Джарилгацькою та Каркінітською. Тут часто можна зустріти зграї дельфінів, що супроводжують судна.
Унікальні водно-болотні угіддя острова – місця, де оберігають рідкісні види птахів: пеліканів, куликів, пухівок, косарів та великі скупчення лебедів і качок під час міграційних перельотів.
Джерело: Природно-заповідний фонд України
На Джарилгачі 5 день триває пожежа / Фото UNCG