Про це йдеться у наказі Міністерства юстиції щодо "Порядку здійснення нотаріальних дій нотаріусами України".

"Договори про відчуження майна (майнових прав) платником податків, активи якого перебувають у податковій заставі, посвідчуються за умови письмової згоди відповідного податкового органу", - написано в документі.

За словами директора юридичної консалтингової групи Олександра Степанова, така неузгодженість паралізує роботу нотаріусів щодо оформлення угод купівлі-продажу на невизначений час.

"У цій окремій нормі, яка передбачає, по суті, дозвіл Податкової на операцію з відчуження майна, занадто багато протиріч і неточностей. По-перше - невідомо, хто саме повинен отримувати узгодження з податковою: покупець, продавець чи нотаріус. По-друге - незрозуміло, що вкладається в поняття "відповідний податковий орган". Це орган за місцем реєстрації покупця, продавця, нотаріуса чи майна", - розповів експерт.

Як передає слова Степанова сайт "Реальна економіка", який проводив розслідування, на ці питання поки немає відповідей, як немає відповідей і на те, як ці відносини будуть регламентуватися і на підставі яких відомостей ДПСУ може відмовити в проведенні операції.

Зрештою, наголошує юрист, відповідні нововведення порушують конституційні права людини і, звичайно, підлягають оскарженню.

У прес-службі Мін'юсту повідомили, що не мають до цього відношення, а документи, розміщені на сайті Верховної Ради, "не є еталонними". У відомстві порадили звернутися з цього приводу в міністерство з офіційними запитом.