Про це повідомив заступник глави Міністерства Максим Нефьодов.

Ми не могли подати цей законопроект раніше через нашу політичну нестабільність. Це було б безглуздо, він просто б повернувся з Верховної Ради. Але, я думаю, максимум тиждень, і він вирушить в дорогу,
— сказав він в ході прес-сніданку "Експортна дезорганізація: як врегулювати ринок експорту металобрухту?".

За його словами, підготовлений МЕРТом законопроект передбачає декриміналізацію ринку металобрухту: постійна, а не тимчасова відміна ПДВ, скасування ПДФО, скасування поділу брухту на промисловий і побутовий, а також ряд інших покращень.

У той же час Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) анонсувало третє в поточному році засідання комісії з розподілу експортних обсягів брухту на 25 квітня.

Результати двох попередніх засідань зараз розслідує Національна поліція: квоти на експорт в розмірі майже 450 тис. тонн були роздані незважаючи на судову заборону.

Скасування наказу МЕРТ, який зберігає високий рівень експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн, вимагає асоціація "Металургпром", оскільки наказ прийнятий з порушенням процедури і не має державної реєстрації: не узгоджувався в Державній регуляторної службі України (ДРС) і не реєструвався в Мін'юсті. Відповідачем в даному судовому процесі є МЕРТ, в якості третіх осіб залучено ДРС і Мін'юст.

Як відомо, в Україні зберігається гострий дефіцит металобрухту. Від чого страждає промисловість і бюджет країни, заявляють в об'єднанні "Меіталлургпром". Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 доби. Але при цьому обсяги експорту металобрухту за кордон б'ють рекорди.

Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн т) — за даними об'єднання "Металургпром". Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став його експорт. Згідно з даними УКРІНФОРМ, в минулому році він склав 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

Як повідомлялося раніше представник Служби безпеки України (СБУ) піддав критиці роботу комісії з питань ліцензування господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, визначення рекомендованих обсягів експорту брухту чорних і кольорових металів, будинки легованих чорних металів та розгляду заявок, на видачу ліцензій на експорт товарів та розподілу квот за неефективність роботи і затримку інформації, пише Сегодня.