Про це сповістила експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олена Снігир, повідомляє ДТ.

Вона зазначила, що факт участі російських "миротворців" в окупації українських територій підтверджують офіційні нагороди та відзнаки.

За її словами, у 2013-му в Росії створили окремий функціональний підрозділ і ввели посаду заступника командувача повітряно-десантними військами з питань миротворчих операцій і Колективних сил оперативного реагування ОДКБ.

Читайте також: Лавров зробив чергову цинічну заяву про Україну

На цю посаду призначили генерал-майора Олександра Вязнікова. Перший навчальний збір з командирами підрозділів ВДВ, призначених до складу військових контингентів миротворчих сил, відбувся вже у листопаді того ж року.

У серпні 2014-го року формування миротворчих сил чисельністю 5 тисяч військових завершили. До цих сил увіййшли 31-ша окрема десантно-штурмова бригада (ОДШБр) і п'ять миротворчих батальйонів – по одному батальйону 76-ї і 7-ї десантно-штурмових дивізій, 98-ї і 106-ї повітряно-десантних дивізій і у Камишинській 56-1 ОДШБр.

Вона пояснила, що миротворчі сили, ймовірно, були сформовані відповідно до Статуту ООН. А саме згідно з статтею про те, що члени організації повинні тримати в стані негайної готовності контингенти національних військово-повітряних сил для спільних міжнародних дій з примусу.

Цікава деталь: ці російські десантники-"миротворці" вже були задіяні як в окупації Криму, так і в бойових діях на Сході України, що підтверджується офіційними нагородами і відзнаками як окремих десантників, так і цілих військових підрозділів, –
додала Снігир.

Так, 76-ту десантно-штурмову дивізію указом президента РФ від 18 серпня 2014 року нагородили орденом Суворова, а міністр оборони РФ Сергій Шойгу, вручаючи цей орден, особисто дякував бійцям за участь в операції по окупації Криму.

Снігир пояснила, що така військова операція може мати позитивні наслідки для держави-ініціатора, у разі якщо вона буде відбуватися в рамках мандата РБ ООН, або в умовах військово-політичної переваги Росії і її союзників. Тому зараз Росія та інші члени ОДКБ – Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан – докладають зусиль для легітимації миротворчої діяльності організації на міжнародному рівні.