Перший крок - ухвалення Податкового кодексу, наголошують експерти. В уряді переконують - реформи вже йдуть. А змін поки не помітно, бо накопичують ресурс.
“Ми зараз проводимо дуже обережну політику накопичення ресурсів у державному бюджеті для того, щоб у перший період, досить складний - після введення нових податків -, ми б зуміли йти з тим дефіцитом бюджету, про який ми з вами разом говорили”, - заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров.
“Уряд прийшов у 4 місяці, не маючи бюджету. Дефіцит бюджету перед цим був 15%, те що ми зробили за цей короткий період часу, я вважаю, це великий успіх. Ми отримали дефіцит бюджету 4,9% і у мене є повна впевненість, що цей дефіцит бюджету ми витримаємо до кінця року. На наступний рік ми собі запланували 3,5% дефіцит бюджету”, - доповів віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.
Натомість голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики, опозиціонерка Наталія Королевська заперечує, значна частина урядових реформ, каже, загрожує втратою довіри бізнесу до влади. А це, за її словами, страшніше за кризу.
“Зараз ми чуємо про кількість підготовлених і прийнятих законів, впринципі є серед них, звичайно, і непогані закони, але питання в іншому - як ці закони зараз імплементуються і наскільки вони покращують бізнес-клімат. На жаль, за темпами, які ми спостерігаємо, зростання тіньового сегменту, зростання підприємств, які показують збитки, ми розуміємо, що немає імплементаціі, немає зворотного сигналу, немає проходження”, - сказала голова комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики Наталія Королевська.
У свою чергу, вітчизняну програму економічних реформ підтримують у світі. Однак, затамувавши подих чекають як саме, а головне коли вони все ж таки будуть втілені у життя.
“Впринципі, напрямок, загальний напрямок цієї програми ми підтримуємо, а питання, я думаю, в Україні більше про впровадження конкретних кроків, а не напрямок, напрямок вже в принципі є”, - переконаний директор відділу Світового банку з України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер.
Основні з них - держуправління, інвестиції та податки. Залишилося лише почати рухатися в цьому напрямку. Урядовці запевняють - ось-ось почнуть. Податковий кодекс планують ухвалити за місяць.