У вівторок, 14 березня, близько 10:40 моніторингові групи повідомили, що російські окупанти запустили фальш-ціль у напрямку Чернігівщини. Це не перше таке повідомлення: себто раніше уже писали про це, скажімо, на початку березня. У цьому матеріалі 24 Каналу дізнавайтесь детальніше, що таке "фальш-ціль" та що вона дає загарбникам.
Зверніть увагу Росіяни вдарили ракетами по цивільній та критичній інфраструктурі на Полтавщині
Додатковий тиск на ППО
У контексті ракетних атак фальш-ціль або ж хибна ціль – це ракета без бойової частини. Її мета – заплутати ППО. Також такими цілями є результат роботи РЕБ – пристроїв радіоелектронної боротьби, наземного базування, або вбудованих у літаки, які створюють електромагнітні імпульси, які імітують наявність цілей у повітрі.
Якщо говорити про масований ракетний обстріл, то використання фальш-цілей – це додатковий тиск на сили ППО, спрямований на заплутування протиповітряної оборони. Мета проста – щоб до цілей долетіли чимбільше справжніх ракет.
Взагалі, подібні запуски є частиною стратегії, спрямованої на виснаження ППО. Росіяни використовують також повітряні кулі, запускають по кілька безпілотників у різних напрямках. Разом із фальш-цілями – це засоби виявлення та виснаження ППО.
Суттєві проблеми у запасах ракет: про що свідчить використання фальш-цілей
За понад рік повномасштабної війни кількість ракет, які запустила Росія, можна вимірювати тисячами. Під обстрілами опинялися цивільні, критичні та військові об'єкти. Росіяни не шкодували спершу запускати десятки, а потім і сотні ракет, що ми спостерігали під час перших масованих атак восени минулого року.
Однак запаси ворога не безкінечні. Росіянам вдається якимось чином налагодити виробництво ракет, про що свідчило використання Х-101, виготовлених в четвертому кварталі 2022 року під час атаки наприкінці грудня. Однак з цілком логічних причин окупанти не можуть виготовляти таку кількість ракет, яку запускали по Україні за 1 день під час масованих обстрілів. Тому все ж деякі ракети в дефіциті.
Використання фальш-цілей може свідчити про те, що у Росії відчувається проблема із запасами ракет. Чи дуже критична вона – малоймовірно. Не варто втішатися і знецінювати ворога. Однак якщо все ж окупанти почали запускати ракети без бойових частин, це вказує на нові підходи ворога до планування атак зі збереженням власних ресурсів. І це тоді, коли Росія не береже навіть життя власних солдатів, кидаючи їх сотнями та тисячами на часто провальні штурми. Хоча, їх окупанти не цінують, бо ще мають мобілізаційний ресурс.