Про це йдеться у її "Листі на захист демократії", написаному Герман у лікарні й опублікованому у "Дзеркалі тижня".

"Діючий Президент є достатньо сильною й самодостатньою фігурою на політичній шахівниці України, аби спокійно сприймати той факт, що ЗМІ приділяють увагу не лише владі, а й її політичним опонентам", - наголошує Герман.

"Не в його інтересах чути звинувачення у порушенні демократії. Сильний, а Янукович належить до цієї категорії політиків, ніколи не принизить слабшого і не відмовить йому у праві бути почутим. А що слабшому часто вигідно позиціювати себе як жертву авторитаризму - то це ми спостерігаємо після перемоги на президентських виборах Януковича чи не щодня", - заявляє вона.

"Ці методи використовуються й сьогодні. Яскравий приклад дезінформації суспільства стосовно нашої політики в інформаційній сфері - звинувачення в намірах перетворити "Євроньюз" на керований, підконтрольний владі канал", - заявляє вона.

"За такою логікою, рішення щодо цього проекту потрібно було максимально затягнути, коштів - не виділяти, а нашим західним партнерам - проігнорувати українську ініціативу лише тому, що президентські вибори виграв Віктор Янукович, а не Юлія Тимошенко", - обурюється вона.

"Це найпевніша гарантія того, що невдовзі Україна перестане бути в очах європейців такою собі enfant terrible, якою її вигідно зображати опозиції. Вигідно, бо після програшу на президентських виборах немає для неї більш вдячної теми, ніж спекуляції на тему нібито згортання демократії в Україні", - заявляє Герман.