Про це у статті для сайту "24" пише Наталії Лебідь для 24 каналу.

"Я зараз повернуся (до США) і, беручи до уваги те, що я побачив і дізнався, інформуватиму керівництво країни про дуже конкретні речі, які рекомендуватиму здійснити. Зовсім недавно ми затвердили поставку техніки на 175 млн доларів, включаючи спеціальне обладнання, яке забезпечить ще більшу оборонну здатність України (…). Оборонна зброя не є провокацією, якщо тільки ви не є агресором. А Україна однозначно не є агресором", – зазначив глава Пентагону на спільному з президентом України Петром Порошенком брифінгу.

Читайте також: Що означають заяви глави Пентагону в Києві: думка експерта

Крім того, Меттіс зауважив, що Сполучені Штати разом з однодумцями будуть продовжувати тиск на Росію, доки та продовжуватиме ухилятися від підписаних раніше договорів. "На жаль, Російська Федерація не дотримується духу міжнародних зобов’язань. Союзники США будуть і далі здійснювати тиск на Росію для того, щоб примусити її до поваги Мінських угод", – висловився він.

Шеф Пентагону також підкреслив, що США взяли на себе зобов’язання щодо "дипломатичних зусиль розв’язання конфлікту". Меттіс запевнив, що США ніколи не визнавали та не визнають анексію Криму Росією та підрив з боку Росії міжнародно встановлених і визнаних державних кордонів.

Іншими словами, Україну запевнили у незмінності американської підтримки та обнадіяли щодо можливості отримання летальної зброї. Днем раніше, 23 серпня, на цю тему висловився й керівник комітету Сенату США зі збройних сил, республіканець Джон Маккейн – він рекомендував адміністрації президента Дональда Трампа надати Україні таку зброю.

"Втім, поки що нам надають лише оборонне устаткування – ту саму техніку на 175 мільйонів доларів, про яку йшлося вище. Щодо більшого – то тут справа за Конгресом США. Якщо останній надумає схвалити рішення щодо відправки в Україну зброї, із цим доведеться змиритися навіть президенту Трампу. Як той зрештою змирився з останніми санкціями щодо Росії, прийнятими американським парламентом", – йдеться у публікації.

Детальніше читайте у публікації: Обнадійливі заяви: що означає візит Меттіса в Україну та чи варто чекати летальної зброї