Частину своєї промови Обама присвятив Україні.
Російські сили, які вторглися в Україну, не є гуманітарною чи миротворчою місією. Це російські бойові формування з російською зброєю і російськими танками. Це підтверджені факти, які неможливо оскаржити. Україні потрібні не лише слова НАТО. НАТО має взяти на себе конкретні зобов'язання, щоб допомогти Україні модернізувати і посилити її сили безпеки. Сполучені штати продовжуватимуть допомагати Україні в реформуванні, щоб позбавитись від корупційної спадщини і побудувати демократичні інститути, підняти економіку, і, як і інші європейські нації, диверсифікувати свої джерела енергії, оскільки жодна країна не повинна бути заручником іншої, яка використовує енергетику як зброю, – заявив Обама.
Барак Обама заявив, що США ніколи не визнають окупацію та анексію Криму та інших територій України і готові збільшити економічну ціну, яку Росія сплачує за свою агресію. Також він сказав, що, оскільки не існує військового вирішення конфлікту, США допоможуть Порошенкові досягти врегулювання дипломатичним шляхом.
Запропонований Путіним план активно коментували американські експерти і аналітики.
Роль Заходу у спробах зупинити агресію в Україні прокоментував старший аналітик Атлантичної Ради Адріан Каратницький.
Можливо зараз на сході України перебувають до 5 тисяч російських військових, але це не повноцінне вторгнення. Таке закулісне вторгнення Путіна є страхом перед новими санкціями і можливої військової відповіді з боку західного світу. Але зараз, враховуючи ескалацію конфлікту і небезпеку замороженого конфлікту, західний світ має визначитись зі своєю позицією відносно України, і зробити це швидко. Якщо ні, то становище України буде дуже важким, і Україна може потрапити до сфери впливу Росії, – каже експерт.