Похорон Тимчука
Читайте також: Петиція на підтримку закону Дарії Лук'яненко проти педофілів зібрала необхідні голоси
У Києві та в Бердичеві попрощалися із українським військовим офіцером, нардепом і координатором групи "Інформаційний спротив" Дмитром Тимчуком.
Спочатку у столиці відбулася церемонія прощання із загиблим. Її провели у Будинку офіцерів. На прощанні була родина загиблого нардепа, почесна варта, колеги з партії "Народний фронт", політики та інші українці.
Прощання з Дмитром Тимчуком у Києві/ фото 24 канал і Укрінформ
Попрощатися з Дмитром Тимчуком прийшли: голова Верховної Ради Андрій Парубій, віце-прем'єр-міністерка Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова МВС Арсен Аваков, міністерка освіти Лілія Гриневич, екс-секретар РНБО Олександр Турчинов, лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк, голова фракції політсили Максим Бурбак, нардепи Антон Геращенко й Вікторія Сюмар та інші.
Україна понесла велику втрату, нам його не вистачатиме,
– сказав Андрій Парубій.
Після церемонії прощання тіло нардепа для поховання перевезли в Бердичів Житомирської області. Там пройшла юність Тимчука і зараз у місті проживають його батьки.
Депутата поховали на Центральному кладовищі міста. Відправити в останню дорогу Тимчука прийшли сотні людей. Серед них – родичі й близькі, однопартійці, волонтери і звичайні люди.
Похорон Дмитра Тимчука в Бердичеві/ фото ТРК ВІК
Продовження протестів у Грузії і відповідь Росії
Читайте також: Антиросійські протести у Грузії: очільник МВС заявив про страшне покарання для активістів
Протести біля будівлі парламенту у Тбілісі не стихають. У суботу, 22 червня, туди прийшли декілька сотень протестувальників із вимогою звільнити усіх затриманих під час минулих демонстрацій.
Кількість людей перед парламентом збільшується. Вимоги у людей ті ж самі: відставка очільника Міністерства внутрішніх справ Грузії Георгія Гахарія та призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою. Спікер, відставку якого вимагали раніше, вже написав заяву на звільнення.
Антиросійські протести в Грузії 22 червня/ фото Sputnik
У Кремлі тим часом вже відреагували на антиросійські протести у Грузії. Так, президент РФ Володимир Путін заборонив російським авіакомпаніям з 8 липня літати до Грузії і навпаки – грузинським до Росії. Господар Кремля також розпорядився своїм указом повернути росіян з Грузії.
Більше про протести та причини їх виникнення – читайте тут
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни
Читайте також: Через спеку в Україні можуть вимикати світло
В Україні 22 червня – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Саме в цей день у 1941 році, о 4:00 за берлінським часом міністр внутрішніх справ Німеччини Йоахім Ріббентроп вручив послу СРСР Володимирові Деканозову ноту про оголошення війни. Поки радянський посол "ознайомлювався" з документом, німці вже штурмували мирне населення. Цього дня війна почалася на території України.
Друга світова, що увірвалася в наш дім, відтоді охопила всю територію України. Торкнулася кожної сім’ї, кожної людської долі. Маємо пам’ятати ті страшні роки, подвиг тих, хто захищав нашу країну,
– йдеться у зверненні Президента України Володимира Зеленського.
Більше про те, як вшановували пам'ять жертв війни в Україні політики – читайте тут.
Українська перемога
Читайте також: Януковича викликають до суду: фото повістки для президента-утікача
18-річна дзюдоїстка Дарія Білодід першою серед українських спортсменів піднялася на п'єдестал других Європейських ігор, які проходять у Мінську.
Білодід в фіналі Європейських ігор в суперлегкій вазі (до 48 кілограмів) перемогла росіянку Ірину Долгову.
Дарія Білодід здобула перше золото для України на Європейських іграх
Вона виконала кидок "ваза-арі" з допомогою зачіпа вже на стартових секундах сутички. Це й визначило подальший хід боротьби. Росіянка мусила атакувати, але добратися до Білодід не змогла. Таким чином, Дарія Білодід доповнила свою фантастичну колекцію титулів. У 18 років вона вигравала чемпіонати Європи і світу серед кадетів, юніорів і дорослих.