Про це в ефірі грузинського телеканалу "Палітраньюс" заявив грузинський депутат, член парламентської більшості Олександр Кантарія, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".
Читайте також: Стало відомо, у яку суму обійшлося видворення Саакашвілі до Польщі
"Якщо Саакашвілі облаштується в Польщі і буде там переміщатися, то запит буде направлений і туди", – сказав депутат. Водночас міністр юстиції Грузії Тея Целукіані заявила, що для нового запиту Польщі про екстрадицію Саакашвілі буде потрібен час.
Ми не можемо вимагати від польської держави відреагувати сьогодні ж або завтра, оскільки в європейських країнах, як і у нас, так і в Польщі, і в Західній Європі, існують одні й ті ж процедури. Ми є членами спільної європейської конвенції про екстрадицію,
– пояснила Целукіані в ефірі грузинського Першого каналу.
Вона додала, що для екстрадиції потрібні "кілька судових інстанцій, потрібен час".
У той же час один з лідерів правлячої партії "Грузинська мрія", віце-спікер парламенту Георгій Вольський переконаний, що екстрадиція Саакашвілі не стане для Тбілісі проблемою, оскільки в Грузії над ним відбувся суд, і його вирок повинен бути виконаний. Вольський припустив, що його затримання в Україні цілком може бути і не пов'язане з рішенням суду в Грузії, оскільки "в України до Саакашвілі є свої претензії".
Детальніше читайте у публікації: "Погано для України": як Захід реагує на епопею зі Саакашвілі
У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.
10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.
Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.
У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.
5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.