На 3D принтері вперше надрукували людську шкіру з судинами

890 Читать новость на русском
Штучна шкіра / Naked Science

Вчені працювали над створенням штучної шкіри декілька років і намагалися досягнути такого результату, аби вона стала повноцінним замінником людській шкірі – і їм це вдалося.

Щоб довести дієвість нової технології, вони пересадили її миші і вона успішно прижилась та не викликала відторгнення, повідомляє Naked Science

Читайте також: Вперше вдалося надрукувати рогівку ока на 3D принтері: фото

Судини в імплантаті успішно з'єдналися з кровоносною системою тварини та почали постачати тканини кров'ю.

Вчені пояснили, що якщо додати у шкіру головні елементи, такі як ендотеліальні клітини людини, що вибудовуються всередині кровоносних судин, і перицити, які обертаються навколо ендотеліальних клітин, то разом з тваринним колагеном і іншими структурними клітинами судини формуються впродовж кількох тижнів

Для біосумісності дослідники запропонували використовувати технологію редагування генів CRISPR-Cas, аби зробити клітини пацієнта сприятливішими до нової тканини. 

Штучна шкіра, надрукована на 3D принтері – це нове дихання в трансплантології. Без наявності донора можна усунути наслідки опіків та аутоімунних хвороб, а також може допомогти хворим з пошкодженою нервовою системою.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук