Хорватія та Марокко до цього чемпіонату світу ніколи не грали один проти одного. Тож їх матч в першому турі групового етапу став першою зустріччю. І він закінчився без забитих голів – 0:0.

Та команди вдало подолали як груповий етап, так і раунди 1/8 фіналу та чвертьфінал. І Марокко стало першою африканською збірною, яка вийшла до півфіналу. Але на цьому успіх марокканців закінчився. Як і хорватів. Тож командам випало зіграти у матчі за третє місце, вдруге зустрівшись в рамках одного Мундіалю.

До теми Футболіст збірної Франції може стати чемпіоном світу через 24 роки після тріумфу батька

24 канал спільно з партнером KOBLEVO розповідає, коли ще команди двічі за один чемпіонат світу грали один проти одного.

Вперше це сталося аж в 1954. Адже тоді вперше з групового етапу до плей-офф виходили по дві команди з групи. До цього на Мундіалях були або одразу матчі на виліт, або з групи виходила лише одна команда.

На ЧС-1954 в одну групу потрапили збірні Угорщини та ФРН. В групі угорці розгромили суперника з рахунком 8:3. Але обидві команди вийшли з групи та дійшли до фіналу. А те що сталося у фіналі, отримало назву "чудо в Берні". Угорці вже на восьмій хвилині матчу вигравали 2:0. Та за дві хвилини німці один гол відквитали. А на 18-й хвилині на табло вже було 2:2 – відзначився Ран. Він же і забив переможний гол на 84-й хвилині матчу, який приніс збірній ФРН перемогу. Першу в її історії.

Другий такий випадок було зафіксовано на ЧС-1962 в Чилі. Тоді в одну групу потрапили Бразилія та Чехословаччина. І перший матч між ними закінчився без забитих голів.

Команди вийшли з групи та подолали чвертьфінал та півфінал на шляху до головного матчу турніру. А вже там сильнішими виявилися бразильці, які вдруге поспіль стали чемпіонами світу.

У 1982 році кількість учасників чемпіонату світу збільшили з 16 до 24 команд, що призвело до зміни формату. Спочатку команди розбили на шість груп по чотири збірні. В наступний раунд виходили по дві команди. Вони формували чотири групи по три команди. І лише переможці цих груп виходили в півфінал.

На першій стадії турніру в одну групу потрапили збірні Італії та Польщі. Матч 14 червня закінчився внічию 0:0. 8 липня ці команди вже зіграли в півфіналі, і цього разу італійці були сильнішими – 2:0. У підсумку італійці виграли цей чемпіонат світу, обігравши збірну ФРН. А поляки виявилися сильнішими за французів у матчі за третє місце.

Минає ще 20 років, і знову дві команди двічі грають один проти одного на турнірі. І знову таке випадає Бразилії. Тільки цього разу їх суперник – Туреччина. А обидва матчі закінчилися перемогою "селесао". В групі вони перемогли 2:1, а в півфіналі – 1:0. У підсумку тоді Бразилія у фіналі перемогла Німеччину та вп'яте стала чемпіоном світу. А Туреччина в матчі за третє місце перемогла одного з господарів турніру – Південну Корею.

У 2018 році Бельгія та Англія теж двічі перетнулися за один чемпіонат світу. В групі команди зіграли в третьому турі, де визначалося, хто і стане переможцем групи. Сильнішими виявилися бельгійці завдяки єдиному голу Янузая.

Далі команди вдало подолали наступні раунди плей-офф, аж до півфіналу, де обоє поступилися. Тож зіграли у матчі за третє місце. І знову сильнішими були бельгійці – 2:0 та здобуття бронзових нагород.