На щастя, існують прості правила, які допоможуть спланувати збалансований та гармонійний простір. Про них розповідає 24 Канал з посиланням на The Everygirl.
Дивіться також Шість порад для оформлення ідеальної ванної кімнати
Головні правила, які допоможуть спланувати вітальню
Незалежно від того, чи у вітальні буде новий ремонт, чи душа просто бажає зробити перестановку, дизайнери радять користуватися наступними порадами, які допоможуть створити збалансований простір.
Так, перш ніж почати планування, варто визначити центральну точку кімнати. Зазвичай, у вітальні – це телевізор. Але фокусною точкою також може бути камін, вбудована стіна або вікно з чудовим видом. Якщо ви не можете визначити цю точку, то потрібно вийти та зайти в кімнату. Який предмет привертає вашу увагу, коли ви входите у вітальню, той і є фокусною точкою.
Крім того, форма розставляння меблів повинна повторювати форму кімнати. Як правило, найпростіший спосіб дотримуватися цього правила – розташувати найбільший предмет меблів (часто мовиться саме про диван) так, щоб він йшов паралельно найдовшій ділянці стіни. Таким чином, форма ваших меблів буде відповідати орієнтації кімнати. Якщо замість цього розмістити диван перпендикулярно стіні у довгій вузькій кімнаті, то вітальня здаватиметься куцою та дивною.
Під час планування варто врахувати й той факт, що у вітальні треба мати можливість комфортно пересуватися, не натикаючись на меблі. Дизайнери наголошують, що між меблями й проходом треба залишати відстань мінімум 70 – 80 сантиметрів. Звісно, можна ставити меблі й ближче, але тоді, ймовірно, ви будете постійно стукатися об речі.
Також варто врахувати й те, що у зоні досяжності повинен бути столик, на який можна поставити напій чи книгу. Такий простий крок зможе полегшити повсякденне життя. Ідеальне рішення – мати журнальний столик на відстані близько 40 – 45 сантиметрів.
Ідеї, як спланувати вітальню
Найпоширенішим варіантом планування вітальні є такий, коли центром кімнати стає зона для відпочинку – диван, два крісла та столик.
Найпопулярніший варіант планування вітальні / Фото Caitlin Schneider
Який вигляд має вітальня за таким планом / Фото Ryan Liebe
Якщо центром вашої кімнати є телевізор, то меблі варто розставити наступним чином. Розташувавши диван прямо навпроти телевізора, а крісла з обох боків, ви гарантуєте, що у кожного гостя чи члена родини буде добре видно екран. Обов'язково розмістіть крісла на достатній відстані від дивана, щоб між ними можна було ходити, і виберіть прямокутний або овальний журнальний столик.
Планування з центром на телевізор / Фото Caitlin Schneider
Ідея для планування вітальні / Фото ispydiy
Якщо ваша вітальня невелика, то можна використати асиметричне планування. Акцентне крісло стане додатковим місцем для видіння, а основним – буде диван. Таке планування також стане ідеальним варіантом, якщо вітальня об'єднана з кухнею чи їдальнею.
Асиметричне планування / Фото Caitlin Schneider
Ідея для планування вітальні / Фото francois_et_moi
Для вузьких віталень ідеальним варіантом стане кутовий диван. Втім, у такому випадку доведеться відмовитися від крісел. Натомість краще обрати невеликі пуфи.
Ідея планування для вузької вітальні / Фото Caitlin Schneider
Ідея вітальні з кутовим диваном / Фото amybartlam
Власникам великих віталень можна встановити відразу два дивани. Найкращим варіантом стане використання двох однакових диванів, щоб мати максимально збалансований вигляд.
Вітальня з двома диванами / Фото Caitlin Schneider
Ідея для вітальні / Фото Tessa Neustadt
Власники великих віталень також можуть скористатися П-подібним плануванням. Звісно, якщо вдосталь місця, то можна встановити 2 дивани та додаткові крісла для гостей.
Планування великої вітальні / Фото Caitlin Schneider
Ідея для вітальні / Фото Studio McGee