Комунальники навіть в умовах війни забезпечують чистоту столичних подвір’їв, ремонтують під обстрілами водогони та електромережі, оберігають майно.
Зверніть увагу! Росіяни можуть знову спробувати "взяти Київ за 2 дні", – Кличко
Водії сміттєвозів почали працювати вже наступного дня після нападу Росії – 25 лютого. "Війна війною, але сміття треба було збирати", – пригадує комунальник.
Нині роботи в Києві стало більше. Частина працівників виїхала, тому ті, хто лишився, працюють "за двох". Бригади двірників прибирають навіть навколо пошкоджених від вибухів будинків.
Всі не можуть виїхати, комусь треба залишатись і працювати,
– каже один із двірників.
Як працюють комунальники Києва під час війни
Порядок і самоорганізація
Київські ЖЕКи і ОСББ також справно функціонують. Зі складнощів – підрядні організації з вивозу сміття чи обслуговування ліфтів ще не поновили роботу. Тож кияни організовуються та власноруч прибирають території біля своїх будинків.
"Суворі" водопровідники
Водопровідникам уже в перший же день війни довелося ремонтували розбитий водогін. "Страшно було як ніколи, але це треба було зробити", – розповідає один із працівників. "Київводоканал" настільки "суворий", що коли за 300 метрів від них падає російська ракета, вони все одно продовжують латати труби.
Весь час в Києві була вода, світло, вивозилося сміття. Це дало мешканцям столиці відчуття, що їх не покинули. Допоки існують такі герої навіть серед звичних нам комунальників – Україну не перемогти.
Цікава думка експерта – чому Москва благає нас про перемовини: дивіться відео