Вакцина "персоналізуватиметься" для кожного пацієнта: вона виготовляється з власних дендритних клітин хворого . Це особливого виду клітини, що є ключовими регуляторами імунної системи.

У клінічному тестуванні вакцини брали участь 24 хворих на СНІД, які отримали по три дози препарату з інтервалом у два тижні між ін'єкціями. Через 24 тижні випробувань у більшості учасників значно скоротилася концентрація вірусу в крові, хоча хвороба, на жаль, не зникла.

Це досягнення вчені називають дуже значимим у порівнянні з результатами тестів створеної раніше схожої вакцини, яка позитивно вплинула тільки на 30% піддослідних.

Таким чином, досі жодна терапевтична вакцина не показала реакції такого ж рівня, як препарат у останньому дослідженні.

Зараз ведуться нові клінічні випробування вакцини в поєднанні з антиретровірусними препаратами, що, як очікується, помітно поліпшать результати тестів.

Вчені сподіваються розробити терапевтичну вакцину для лікування СНІДу, яка зменшить потребу в антиретровірусних препаратах (така терапія дорога, оскільки ліки потрібно приймати щодня).

За даними Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), сьогодні близько 33,3 млн осіб по всьому світу заражені вірусом імунодефіциту людини, який викликає СНІД.

З початку епідемії в 80-х роках минулого століття понад 60 млн чоловік були інфіковані ВІЛ, і майже 30 млн померли від проблем, викликаних цим вірусом.