На цих трьох майданчиках Закарпатської митниці 30 автомобілів. Усі вони конфіскатні. І більшість – не нові. Є й двадцятирічні, але всі машини справні і на ходу.
Як правило – це не нові автомобілі, є авто не зняті з обліку в іноземних державах, автомобілі з перебитими номерами, абсолютно різні авто,
— розповіла начальник управління інфраструктури Закарпатської митниці ДФС.
Аби продати машини з митних складів на аукціоні, потрібно пройти певну процедуру. І це непросто. Тож частина машин стоять тут уже по кілька років. Митники кажуть: радо б віддали авто, приміром, воякам у зону АТО. Однак бюрократична тяганина затягує процес.
Перемогти бюрократичну машину пропонують самі чиновники. Закарпатська влада сама ініціює передати авто військовим. Разом з конфіскованими харчами та сигаретами.
Ми маємо спершу вивчити потреби АТО, ми ж не скажемо, що всі автомобілі потрібні на Сході. Ми маємо вивчити потреби, образно кажучи нашої 128-ої бригади, дізнатися, що їм потрібно і вже з того визначити, що ось це, це і це ми можемо їм надати. Далі ми даємо на кабмін пропозицію, тоді вже будемо рухатися далі і зрозуміємо, що ми можемо вилучити для них, але спершу мусимо пройти бюрократичну складову,
— пояснює голова Закарпатської ОДА.
Митники кажуть, що процес передачі реальний. Головне, аби уряд посприяв. Так, нещодавно за розпорядженням Кабміну із закарпатської митниці три машини віддали Міністерству оборони.