Кримська журналістка Тетяна Рихтун розповіла, що на їхню знімальну групу були вчинені кілька нападів, а 14 березня в редакцію ввірвалась озброєна самооборона, розгромила редакцію, і звинуватила журналістів у незаконному зберіганні бронижелетів. Працювати було неможливо.

Зараз в Криму не може існувати будь-яка незалежна думка. Журналісти мають транслювати лише думки влади, - наголосила журналістка.

Вона також розповіла, що їхня редакція хотіла звернутись за порадою до журналістів РФ, щоб російські ЗМІ підтримали кримських журналістів.

Але ми боїмось, що кримських журналістів це не врятує. Адже якщо в Росії є обмежена свобода слова, то Крим сьогодні така сіра зона, що тут навіть російські закони не діють, - переконана журналістка.

З наступного року, вважає експерт з медіаправа Тарас Шевченко, Росія намагатиметься повністю перейти в Криму на російську правову систему.

Практика все рівно буде відрізнятися. Але є перехідний період, тому не можна все змусити працювати за законами, які не були характерними для цієї території, - сказав експерт.

Юрист також переконаний, що схожа ситуація зі свободою слова та роботою ЗМІ могла б виникнути і в Україні часів Януковича.

В нас закривались газети, відбирались ліцензії, - наголосив Шевченко.

Зараз в Росії хочуть впровадити обмеження щодо реєстрації ЗМІ з іноземною часткою власності. Тому представництво українських медіа в Криму – під загрозою, вважає юрист.

Окрім того, всі журналісти в Росії мають мати російське громадянство, тому чи дозволять з українським паспортом в Криму зареєструвати ЗМІ – це також питання, - додала Тетяна Рихтун.