Переконують, криміналу на вулицях поменшає принаймні вдвічі.

”Тому що це є головний стримуючий фактор - незважаючи на те що це є і найефективніший засіб самозахисту. І головне - коли ви не знаєте чи є в мене пістолет, а я не знаю - чи є він у вас - ми не захочемо перевіряти це!! Занадто дорога може бути ця перевірка!”, - каже голова Наглядової Ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Подібні закони існують практично в усьому світі, - стверджують в Асоціації. Для прикладу, у Грузії, після того, як держава узаконила носіння зброї, криміналу поменшало відсотків на 60, - каже Георгій Шеварнадзе. Мовляв, сам він отримав першу нагороду за влучні постріли ще в дитинстві, у 10 років. Тепер привчає і своїх дітей не боятися зброї.

“Я вважаю це дуже потрібно. Ось в мене дитина, йому 5 років. І ми часто їздимо сюди, він ще маленький, але обов’язково потрібно з дитинства чи навіть в дорослому віці, він обов’язково повинен навчитися користуватися зброєю – це номер 1!”, - каже племінник екс-президента Грузії Георгій Шеварнадзе.

Однак не всі в Україні поділяють таку думку. Пересічні українці переважно проти того, аби носіння вогнепальної зброї починаючи з 18 років було законним.

”Вогнепальна зброя не змінить свідомість ...і порядку не добавить”, - каже Сергій.

”Просто не всі люди адекватні і можливе всяке – в парку почнуть стріляти, тому що в нього є зброя і він може це собі дозволити”, - каже Дарія.

”В нашій країні в багатьох місцях досить небезпечно жити - тому потрібно, але певно не вогнепальну, а більше травматичну”, - каже Віталій.

Нагадаємо, законопроект, що дозволяє носити так звані травматики - спортивні пістолети з гумовими кулями, ухвалено у першому читанні. З весни поточного року поціновувачі вогнепальної зброї переконують законотворців, у необхідності виписати нову редакцію цього документу - вже з дозволом на володіння саме вогнепальною зброєю.