Сьогодні не лише улюблений балкон поетеси, а й увесь відділ літературно-меморіального музею, присвячений її творчості, близький до аварійного стану.

Балкон нахилився, дерево розбухло, на стелі цвіль, по всьому будинку - тріщини, а в основному залі протікає дах. Аби це не так кидалось в очі, аварійні місця прикривають шторами та портьєрами. Скрипучу та гнилу дерев’яну підлогу застелили ковроліном.

“Ви побачили покриття, воно створює ефект затишку та добробуту. Це оманливе відчуття. Під ним катастрофічний стан. Досить пройти по залі й підлога хитається, тим більше для групи, фактично підлога стає небезпечною”, - розповідає науковий співробітник музею Світлана Кочерга.

Востаннє косметичний ремонт тут робили майже 30 років тому. Минулоріч до ювілею Лесі Українки Верховна Рада рекомендувала Кабінету Міністрів знайти кошти на реконструкцію - це приблизно 3 мільйони гривень. Та в музеї їх досі не бачили.

“У 2012 році в бюджеті Ялти грошей на історико-літературний музей Лесі Українки немає, але думаю, може щось зміниться в наших відносинах з республіканською або державною владою до 2013 року”, - сказала заступник міського голови Ялти Олена Юрченко.

Саме в Ялті Леся Українка написала "Кримські спогади", "Над морем", "Кассандра" та чимало інших відомих творів.