Активістку силоміць утримують у психіатричній лікарні майже два тижні

Я прошу наші вищі органи влади допомогти мені розібратися з нашим місцевим самоуправством. Я нормальна людина, у мене немає ніяких ознакою неадекватності, я боролася за справедливість, - каже Раїса Радченко, яку примусово лікують у психлікарні.

10 липня, розповідає дочка Раїси Радченко Даша, до них додому прийшло троє невідомих і повідомили про судове рішення, за яким Раїса Радченко повинна пройти примусове психіатричне обстеження. Про те, що відбувалося судове засідання, ані Раїса Радченко, ані її представники й гадки не мали.

Вранці вона отримала поштою, як виявилося, рішення суду, але воно не набуло чинності, на якій підставі? - згадує дочка Раїси Радченко Даша Радченко.

Жінка прийшла до суду - і потрапила до психлікарні

Уже наступного дня Раїса Радченко поскаржилася на суддів до прокуратури та вирішила навідатися до Ленінського райсуду Запоріжжя, за рішенням якого її мали примусово оглянути психіатри. Там на жінку вже чекала міліція.

Картина: значить, стоять двоє чоловіків великих таких, хапаю її за руки і починають її тягти, там сидів чоловік поряд з нею, там було багато людей, нібито він за неї заступився, йому сказали: сядь і не лізь! І нібито якимось рішенням суду махають, в руки нічого не дають, - розповідає дочка Раїси Радченко Даша Радченко.

За фактом побиття Даші Радченко та її неповнолітнього сина прокуратура відкрила кримінальне провадження. Міліціонерам закидають перевищення службових обов`язків.

Заяву до міліції на активістку написали три особи

Як з`ясувалося, скаржилися до міліції на Раїсу Радченко працівники одного із банків та суші-бару, що розташовані в будинку, де вона мешкає. Як голова будинкового комітету Раїса Радченко нарікала на гамір відвідувачів та цигарковий дим з ресторану. До того ж стверджувала, що суші-бар та банк відкрили в будинку без необхідних дозволів.

"Банк, аптека і суші бар, вони звернулися із заявою до міліції і міліція одразу звернулася до суду, Радченко ось ці два тижні, які пройшли між рішенням суду та госпіталізацією, до неї ніхто не підходив, не ставив до відома", - розказує запорізький журналіст Сергій Сидоров.

Радченко збирала підписи про відставку міського голови

Два роки тому Раїса Радченко самостійно зібрала кілька тисяч підписів за відставку Запорізького міського голови. Також у складі громадської організації перевіряла діяльність комунального підприємства "Основаніє". Їй вдалося виявити, що підприємство виставляє завищені рахунки на деякі комунальні послуги, такі махінації обчислюються мільйонами.

Коли про це дізнався міський голова Сін О.Ч, він зупинив цю перевірку, потім почалося, Радченко – вона така жіночка непосидюща, і так як оббирають людей, і її, і нас у тому числі, вона вимагала подальшої перевірки, - говорить подруга Радченко Валентина Александрова.

Напередодні примусової госпіталізації, свідчать громадські активісти, Радченко їздила до Києва з документами, адресованими Верховній Раді, Генпрокуророві та Президенту, щодо зловживання в системі ЖКГ та бездіяльність органів влади Запоріжжя.

Загальний зміст цього висновку, якщо дивитися з громадською, що не медичної точки зору, то тут написано, що вона ненормальна, і це не просто її визнали там з окремими відхиленнями, а вона соціально небезпечна, так в чому соціальна небезпека, тут написано, що вона вважає себе громадським діячем і вона вважає, що може говорити владі, що робити, - каже голова правління ГО "Народний захист" Наталія Заболотна.

Зараз Радченко примусово лікують медикаментами, незважаючи на протести доньки.

Детальніше про конфлікт - у сюжеті Телеканалу новин "24".