Зволікання з будівництвом "Охматдиту" забирає шанси на життя

Дівчинці потрібна дороговартісна операція з пересадки кісткового мозку - її організм практично не виробляє гемоглобін.

Ми знаходимося на лікуванні уже 10 місяців, і тепер у очікуванні трансплантації кісткового мозку від нерідного донора, в Італію, на превеликий жаль, мені сьогодні сказали, що я не підійшла як донор. Ми абсолютно не сумісні, - розповіла мати Христини Олена.

За кордоном операції з пересадки кісткового мозку від нерідного донора коштують 100-150 тисяч доларів. В Україні, в новому корпусі столичної дитячої лікарні “Охматдит”, це можна було б зробити значно дешевше... Якби його нарешті добудували. Роботи тут тривають уже 2 роки. З обіцяних 750 мільйонів гривень цьогоріч Кабінет Міністрів виділив... 50.

Потрібно 600 млн гривень із тих 750, які планувалися виділити у цьому році, для того, щоб до кінця року повністю всі зовнішні роботи. Закупити техніку і вже зимою робити декілька внутрішніх робіт. Були величезні проблеми із фінансуванням, були затримки, - каже член опікунської ради "Охматдиту" Ганна Гопко.

Проблеми з фінансуванням "Охматдиту" були з самого початку будівництва, - розповідають забудовники. Кажуть, якщо гроші надходитимуть вчасно, то до зими завершать усі зовнішні роботи. У підвалах уже стоїть нова коштовна техніка, а до будівлі підвели комунікації.

Запитання про гроші, на яке ніхто не відповідає

“Плануємо завершення будівництва у 4 кварталі 2014 року. На той план, який ми собі плануємо, то це 750 мільйонів. Плануємо у цьому році. Але не факт, що так буде, це залежить від фінансування. З січня по квітень, вкінці квітня ми отримали гроші на продовження будівництва, а так працювали у борг”, - каже головний інженер на будівництві "Охматдиту" Олег Зварич.

Після того, як завершиться будівництво, буде розширено цент дитячої онкогематології та пересадки кісткового мозку, планується, що це буде материнський центр, поряд з цим ще будуть розбудовані регіональні центри, - каже представник Міністерства охорони здоров'я Альона Терещенко.

У Міністерстві охорони здоров`я підкреслюють - фінансування добудови “Охматдиту” від них не залежить. Мовляв, це питання контролює Кабінет Міністрів.

“Дуже дивна зустріч в Кабміні, де були представники Мінфіну, МОЗу, які намагалися нам розповісти, як усе прекрасно. Присутні чиновники, вони навіть не знали про ті 600 мільйонів гривень, які треба на будівництво - їх ніде немає. І на наше питання, де брати гроші – у них також відповіді не було. Зате вони нам розповідали, що є інші соціальні питання. Чому ви так переживаєте, що дали “Охматдиту” лише 50 мільйонів?” - каже член опікунської ради "Охматдиту" Ганна Гопко.

На що, у той самий час, грошей не бракує - дивіться у сюжеті.