Нацбанк встановив, що за один американський долар у середу, 19 лютого, доведеться заплатити 24 гривні 44 копійки.

Цікаво: Як відкриття ринку землі вплине на курс валют: пояснення НБУ

Таким чином фактичний курс "вічнозеленого" буде всього на одну копійку меншим, ніж у попередній банківський день – 18 лютого.

Це означає, що гривня вже третій день поспіль зберігає стабільність свого курсу у відношенні до долара. Перед цим за два тижні долар подешевшав на 64 копійки.

Тим часом гривня дещо зміцнилася щодо євро. За добу головна валюта Європейського Союзу здешевшала на 7 копійок. У середу за один євро потрібно буде заплатити 26 гривень 43 копійки.

Таким чином щодо європейської валюти гривня теж зміцнюється вже протягом двох тижнів. За цей час курс євро впав на 1 гривню 22 копійки.

Останнє падіння вартості обох західних валют відбулося після їх відчутного зміцнення у січні 2020 року, яке тривало практично протягом усього місяця.

Чому гривня падала на початку 2020-го

Як розповів у коментарі 24 каналу директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, через низку факторів сезонне падіння гривні відбулося не в листопаді – грудні, а в січні 2020 року.

У попередні роки завжди падіння гривні припадало на листопад – грудень – січень. У 2019 році це не відбулося. Через гарний врожай заходило багато нерезидентів, які пропонували валюту. І ціни на енергоносії. Зараз ціни на газ і бензин є дуже низькими. Можливо, в жовтні знову буде падіння гривні. Через сезонність,
– зауважив експерт.

середньорічний курс гривні, гривня-долар
Середньорічний курс гривні щодо долара / інфографіка 24 каналу