Усі зареєстровані в помешканні навіть мають право проголосувати. Такі технології, відтягування голосів на користь певного кандидата працюють особливо в невеликих округах.

Киянка та юрист Ольга Балицька мешкає у Шевченківському районі столиці. Про те, що в її районі є "гумова однокімнатна квартира", де мешкає аж 118 людей, дізналася, коли вирішила балотуватися до Київради.

Я сама мешкаю у цьому районі. Ситуація обурила. Виявилось, що подробиці багатьом вже відомі. Ми спробували знайти голову ДВК, розповіли про проблему. Але нам дали відкрити списки тільки сьогодні вранці,
— розповіла кандидат від партії "Самопоміч" Ольга Балицька.

Двері самої "квартири-рукавички" ніхто не відчиняє. Сусіди ж за проханням охарактеризувати власника помешкання виявляють іще більше обурення.

Голова виборчої дільниці вже подала заяву до міліції. Однак із висновками не поспішає. Каже, що із теперішніми міграційними потоками, може, хтось навпаки "добру справу зробив" — стількох людей зареєстрував. Про порушення не знали, бо списки отримують уже готові.

У ЖЕКу кажуть: про цю квартиру знали. Та формально власник нічого не порушує. Знімають із себе відповідальність і в Центральній виборчій комісії. Мовляв, на таку аномальну кількість поселенців в одному помешканні мали звернути увагу в Державній реєстраційній службі.

Запрошення на вибори та списки виготовляються за допомогою автоматизованого державного реєстру виборців. Якщо за відповідною адресою значиться така кількість виборців, то кожен із них включається у списки,
— пояснив голова ЦВК Михайло Охендовський.

Скільки ще таких безрозмірних квартир може бути у столиці, сказати ніхто не береться. І навіть те, чи є це порушенням закону, ще має з'ясувати слідство. Заяву до міліції написала також і Ольга Балицька.

Автор — Ольга Михалюк.

Читайте також: Кернес підгодовує виборців картоплею