Що майже на 3% більше ніж минулого року. Через скорочення бізнесу та переорієнтацію орендарів на дешевші варіанти, деякі бізнес-центри взагалі вийшли в мінус, підраховують аналітики.
Окрім економічної кризи, причиною зростання вакантності офісних центрів називають й погане управління. Значна кількість власників бізнес-центрів в столиці просто не вміють цього робити, впевнені фахівці. Ті ж, які йдуть на поступки орендодавцям, виживають і під час кризи. Основну частину попиту на офісну нерухомість складають саме перегляд умов та продовження існуючих договорів оренди.
Через відсутність попиту у 2015-му спостерігалось й зниження цін на офісні приміщення. Станом на початок грудня середня місячна орендна ставка у Києві коливалась від 17 до 28 доларів за квадратний метр. Вплинули незначний попит та поява нових пропозицій. Цьогоріч офісних площ зведено мінімум за останні 7 років — лише 70 тисяч квадратних метрів. Подібна ситуація на ринку оренди спостерігатиметься до поки в країні не стабілізується економічна та політична ситуація.