Тепер людям, наприклад, не треба йти в БТІ, щоб посвідчити власність своєї квартири. Та отримавши доступ до єдиного державного реєстру, нотаріуси стали так само і безкарними. В них побільшало повноважень та важелів впливу на операції з майном та нерухомістю.
В українській столиці бізнес "чорних нотаріусів" особливо нахабний. Переоформлення машин та квартир за спинами реальних власників – справа кількох хвилин. Серед найодіозніших діячів нотаріальної справи – прізвища Перевертун, Копейчиков та Вержиковський.
Читайте також: Гроші, корупція та кримінал: чому ЖЕКи вперто не хочуть створення ОСББ
І, як не парадоксально, але ще жоден не відповів перед Фемідою. І таких нотаріусів стає все більше та більше.
Один з прикладів. Квартира в самісінькому центрі Києва опинилась в банківській іпотеці, але кредит колишній власник не повернув. Дмитро викупив житло, оформивши його на батька. Та коли розпочали судову процедуру виселення попередніх власників, з'ясувалося – квартира належить вже зовсім іншій особі.
Заволодіння чужим майном із застави або оформлення за "судовими рішеннями" – ще одна практика юридичних перевертнів. Так, воїн АТО, Ростислав Тихонов, приїхавши з фронту, лишився безхатьком.
Поки суди розбиралися, квартиру переоформили з легкої руки нотаріуса, який двічі змінював власників у державному реєстрі. Згодом квартира "піде по руках" вже в інших нотаріальних конторах, а з архівів відповідального нотаріуса документи про продаж дивним чином зникнуть.
Більше про те, як нотаріуси маніпулюють майном та наживаються на чужій власності – дивіться у новому випуску "ЦРУ".