Щороку від хвороб, спричинених нікотиновою залежністю, гине понад сто тисяч людей.
Тарілка цигарок, трішки полуниць та яблук і шеф-повар починає готувати смачний нікотин. Та під смаколиком ховаються страшні недуги та смерть. Більшість молоді починають курити ще до свого повноліття і найчастіше — перша цигарка саме ароматизована.
Заборона "смачного" нікотину може зменшити кількість неповнолітніх курців, переконані в Центрі контролю над нікотином. Збільшення акцизного збору, і, як наслідок, вартості цигарок, має зменшити бажання купувати наддороге куриво. Від здорожчання може виграти, і людина, і держава.
Розміщення на пачках цигарок попереджувальних картинок також має позитивний ефект. Кількість курців зменшується, але не надовго. Коли люди звикають — знову беруться за цигарку. Для тривалого впливу фахівці рекомендують змінювати картинки.
Тільки у Києві від куріння помирає більше 5 тисяч людей щороку. Та киян статистика не лякає. Більшість зізнається, що хоча би раз намагалися кинути курити, утім, як правило, не виходило.
Найбільша небезпека — ароматизовані сигарети, кажуть експерти. Більше 30 видів таких цигарок існує тільки в Україні. У Європі сигарети з додаваннями смаків із 20 травня 2016-го будуть поза законом.
Автор сюжету — Едуард Крижанівський.