Верховна Рада VII скликання працювала з численними порушеннями
А ще так звані тушки. Явище поширене — коли кандидати йдуть до парламенту за списками одних партій, а потім тікають до інших. Подейкують, що перебіжчикам платили мільйони доларів! Так, батько й син Олександр та Андрій Табалови балотувалися від Батьківщини, а вже у залі Ради облюбували місця поруч із регіоналами. Тому на першому ж засіданні їх із бійкою виштовхують із зали.
До Майдану Рада працювала менш продуктивно, ніж після
До Майдану працювали хоч й емоційно, але непродуктивно. З перших ста днів робочими були лише 8. Перманентним блокуванням трибуни тодішні опозиціонери намагалися здобути Юлі волю, повернутися на європейський шлях, завадити кнопкодавству та навіть відправити уряд Азарова у відставку.
Та обранці кажуть, що ганебну поведінку депутатів виправдовує висока мета.
Аби змусити нардепів працювати, Голова ВР навіть закривав буфет
Робота народного обранця вимірюється кількістю запропонованих ним законопроектів, внесених поправок, депутатських запитів та виступів із трибуни. В цій каденції були такі, хто не зробив з цього переліку нічого. Інколи, аби змусити нардепів працювати, спікеру доводилось вдаватися до військових методів.
Не особисте голосування — найчастіше порушення у ВР
Та жодна військова стратегія досі не змогла побороти іншу біду парламенту — кнопкодавство. Явище неприпустиме для європейських країн. Ось чи не найбільш знаменитий координатор кнопкодавів — Михайло Чечетов. За його відмашкою поплічники Януковича голосували за все, чого хотіла тодішня влада. Сам Чечетов каже — до диригентства вдавався.
Спочатку опозиціонери, а пізніше й провладні нардепи завжди виступали проти голосування за себе й за того хлопця. Та незважаючи на всі ці парламентські порушення, депутати цієї каденції відпрацювали не найгірше. Порівняно із попередниками.
Та головне, щоб спроба законотворчості нових нардепів таки переросла в якість. А обранці нарешті усвідомили, що за депутатські гріхи може настати покарання.