Створення таких центрів називають стартом медичної реформи. Ідея в тому, щоб розділити надання лікарських послуг. У закладах первинної ланки можна отримати допомогу фахівця загальної практики. Вузькі спеціалісти працюють центральних лікарнях, це вже вторинна ланка.
А ще медзаклади стали комунальними підприємствами. Отримали право самостійно розпоряджатися коштами і запроваджувати платні послуги.
Читайте також: Новий корпус "ОХМАТДИТу" прийме перших пацієнтів уже до кінця року
Паперове табло, радянські талончики та черги – це вже все позаду. На прийомі сімейний лікар. Він оглядає, бере аналізи і призначає лікування.
Зараз на прийомі у сімейного лікаря ви можете отримати проведення аналізу на цукор, холестерин, зробити ЕКГ, виміряти очний тиск. Сімейна медицина зараз по оснащенню дуже добре себе почуває,
– розповіла директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Надія Білічук.
Тепер на прийом до лікаря тут записуються в електронну чергу. На сайті лише треба обрати фахівця та зручний час. У пацієнта є свій профіль, цифровий аналог медичної картки. Тут уся історія хвороби. Хоча картки в реєстратурі ще зберігають. З часом вони теж стануть історією
В електронну чергу до лікаря можна записатися і телефоном, або ж безпосередньо звернутися в реєстратуру, як і раніше. Така черга в київському Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 працює лише кілька місяців. Нею скористалися 30 тисяч пацієнтів.
Хоча й новація ніби зручна та сучасна, пацієнти, особливого похилого віку, ставляться до неї по-різному.
Читайте також: Вы убиваете мой народ, из-за вас все будут стоять в черных очередях к детским гробикам
Однак, це лише початок, кажуть у МОЗ. Справжня реформа ще попереду. І її основа – зміна принципу фінансування медустанов. Гроші "ходитимуть" за пацієнтом.
Є список всіх послуг. Тоді дивимося, скільки нам виділять в бюджеті коштів і що ми можемо покрити для пацієнтів. На первинній ланці екстрена медична допомога і паліативна допомога – це пакет гарантованих послуг, за які ніхто нічого не має платити,
– заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Лікуватимуть" чи ні систему охорони здоров'я – тепер залежить від депутатів. Пакет законопроектів, які повинні дати їй старт у парламенті, планують розглянути уже в четвер, 8 червня.